Gündem

Dinçer, ‘Turgut amcamızın merhameti, hepimize örnek oldu’

Tacin Mahallesi eski sanayi bölgesinde uzun yıllardır ayakkabı tamirciliği yapan 58 Yaşındaki Turgut Kılıç, çöpe atılan ekmekleri toplayarak kuşlara veriyor. Ayakkabı tamircisi Turgut Kılıç, samimiyeti ve içtenliğini yansıtan videosu Türkiye..

Dinçer, ‘Turgut amcamızın merhameti, hepimize örnek oldu’
banner

Tacin Mahallesi eski sanayi bölgesinde uzun yıllardır ayakkabı tamirciliği yapan 58 Yaşındaki Turgut Kılıç, çöpe atılan ekmekleri toplayarak kuşlara veriyor. Ayakkabı tamircisi Turgut Kılıç, samimiyeti ve içtenliğini yansıtan videosu Türkiye gündemine oturdu

TURGUT AMCA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN MİSAFİRİ OLARAK KÜLLİYE’DE AĞIRLANACAK

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, hafta sonu sosyal medyada yayınlanan ve biranda Türkiye’nin gündemine oturan 58 yaşındaki ayakkabı tamircisi Turgut Kılıç’ın merhameti ve duygusunun herkese örnek olduğunu söyledi.

Çöpe atılan ekmeleri toplayıp kuşlara vermesi ve samimiyetiyle herkesin gönlüne taht kuran ayakkabı tamircisi Turgut Kılıç’ın 1 Mayıs’ta Külliyede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın misafiri olacağını belirten Dinçer, külliye gitmesi için makam aracını Turgut Kılıç’a tahsis ettiğini açıkladı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, ayakkabı tamircisi Turgut Kılıç’a ulaşarak davranışından ötürü kendisine teşekkür etti. Başkan Dinçer, kendi kişisel sosyal medya hesabından Turgut Kılıç’ın videosunu paylaştı. Dinçer, gündem olan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Turgut Amcamızın duyguları ve hissettikleri hepimizi derinden etkiledi. Aynı zamanda bizlere örnek oldu. Turgut Amcamızın yaşadığı deneyim, aslında toplumsal dayanışmanın ve insani duyarlılığın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı. Kendisi çöplerden topladığı ekmekleri kuşlara veriyor. Bu konuda hissetleri ve duyguları kalplere dokundu. Bizler Turgut Amcamızı örnek alıyoruz. Turgut Amcamıza duyarlı davranışından dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, onun gibi güzel bir insanın aramızda olduğu için gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Mayıs programına Turgut Kılıç’ın davet edildiğini hatırlatan Başkan Dinçer, “Külliye gitmesi için makam aracımı Turgut Amca’ya tahsis ettiğimi söyledim. Kendisi bu habere çok sevindi. Programa katılmaktan mutluluk duyacağını belirtti” şeklinde konuştu.

Tacin Mahallesi’nde küçük bir atölyede ayakkabı tamirciliği yapan Turgut Kılıç’ın gündem olan videosunda “Allah’ın Rızasını arıyorum. Bir çocuğun duasında olabilir mi diye? Yaşlıda arıyorum, gençlerde arıyorum. Her yerde arıyorum. Çöplerden ekmek topluyorum. Kuşlara veriyorum. Suları biterse su dolduruyorum” diyerek duygu dolu anlar yaşanmıştı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası