Eğitim

ASÜ, THE’nın 2023’ü kapsayan iki farklı raporunda yer aldı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ), dünyanın en saygın derecelendirme kuruluşlarından olan Times Higher Education’ın (THE) yayımladığı iki farklı sıralamada hem dünya hem de ülke genelinde üst basamaklarda yer aldı. “Asya Üniversiteleri Sıralamasında”..

ASÜ, THE’nın 2023’ü kapsayan iki farklı raporunda yer aldı
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ), dünyanın en saygın derecelendirme kuruluşlarından olan Times Higher Education’ın (THE) yayımladığı iki farklı sıralamada hem dünya hem de ülke genelinde üst basamaklarda yer aldı. “Asya Üniversiteleri Sıralamasında” ülke genelinde 48’inci olan ASÜ, “Genç Üniversiteler” sıralamasında ise 21’inci oldu.

Yükseköğretim kuruluşlarını bağımsız ve özgün kriterler üzerinden değerlendiren ve bir sıralama oluşturan THE, geçtiğimiz günlerde iki farklı ölçüm raporunu kamuoyu ile paylaştı. ASÜ, genç yaşına rağmen her iki sıralamada da üst basamaklarda yer aldı. 31 bölgeden 669 üniversitenin girebildiği “Asya Üniversiteleri Sıralaması 2023” raporunda dünya genelinde 601+ puan bandında görülen ASÜ, ülke genelinde 48’inci basamakta yer aldı. THE, 50 yaşın altında olan dünyanın en iyi üniversitelerine yönelik bir sıralama da paylaştı. “Genç Üniversiteler Sıralaması 2023” adıyla paylaşılan ve Türkiye’den sadece 47 üniversitenin yer alabildiği raporda ASÜ, 21’inci oldu. Öğretim, araştırma, bilgi transferi ve uluslararası görünüm gibi kriterlerin değerlendirildiği sıralamaya 78 ülkeden 605 üniversite girebildi.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, her iki sıralamanın da son derece önemli olduğunu belirtti ve ASÜ’nün akademik yükselişinin istikrarlı biçimde sürdüğünü vurguladı. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası