Eğitim

İstanbul Bilim Festivali ASÜ’nün katkılarıyla yapılacak

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında, TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği kapsamında yapılacak olan “İstanbul Bilim ve Uzay Festivali (İBUF)” hususunda iş birliği protokolü imzalandı. İBUF, İstanbul’da..

İstanbul Bilim Festivali ASÜ’nün katkılarıyla yapılacak
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında, TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği kapsamında yapılacak olan “İstanbul Bilim ve Uzay Festivali (İBUF)” hususunda iş birliği protokolü imzalandı.

İBUF, İstanbul’da okul öncesinden liseye kadar örgün eğitimine devam eden öğrencileri ve velilerini kapsayacak şekilde hazırlandı. Proje temel olarak bilim ve teknolojinin karmaşık kavramlarını anlaşılır hale getirmeyi ve bu sayede toplumdaki bilim kültürü ve bilimsel iletişimin gelişmesine katkıda bulunmayı esas alıyor. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, bilimsel bilginin tüm katılımcılara açık ve erişilebilir olmasının toplumsal bakımdan önemine dikkat çekti ve böylesi kıymetli bir etkinliğin paydaşı olmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını söyledi. Rektör Arıbaş, açıklamasının son kısmında, her iki kurumun koordinasyonunu sağlayan ve sürecin devamında çalışmaları yönetecek olan ASÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Tabak başta olmak üzere, iş birliği protokolünün şekillenmesine emek veren herkese teşekkür etti.

Düzenlenecek etkinlikte yarışmalar, seminerler ve atölye çalışmaları ile ders dışı sosyal, kültürel, bilimsel ve sportif etkinlikler gerçekleştirilecek. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası