Esnaf

Bahar yorgunluğuna arı sütü tavsiyesi

Aksaray’da aktar Ramazan Kuruöz, kış aylarında yavaşlayan metabolizmanın baharın gelişine ayak uyduramamasından kaynaklanan bahar yorgunluğuna neden olduğunu söyleyerek doğal arı sütü ve propolis önerdi. Havaların ısınmasıyla birlikte bahar yorgunluğunun da..

Bahar yorgunluğuna arı sütü tavsiyesi
banner

Aksaray’da aktar Ramazan Kuruöz, kış aylarında yavaşlayan metabolizmanın baharın gelişine ayak uyduramamasından kaynaklanan bahar yorgunluğuna neden olduğunu söyleyerek doğal arı sütü ve propolis önerdi.

Havaların ısınmasıyla birlikte bahar yorgunluğunun da hissedilmeye başlandığını ifade eden aktar Kuruöz, “İnsanlarımızda bir bahar yorgunluğu kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Bu yorgunluk uzmanlara göre mevsim geçişlerinden dolayı kaynaklanıyor. Genelde insanlarda yorgunluk, kırgınlık ve halsizlik etkili oluyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için biz müşterilerimize muhteşem üçlü dediğimiz bal, propolis ve arı sütünü tavsiye ediyoruz. Arı ürünleri hile yapmaya en açık gıda ürünlerinin başında geliyor. Bal ürünlerini güvendiğimiz yerlerden bilinen markalardan almamız lazım. Arı sütü vücudun ölü hücrelerine varana kadar yenileyerek dinçlik veriyor. Anti bakteriyel ve doğal antibiyotik özelliği var. Bunun yanında bağışıklık sistemini güçlendirerek vücuda enerji veriyor. Tam bir vitamin ve mineral deposu. Arı sütünü fazla kullanmakta alerjiye neden oluyor. Hem saf olarak tüketilebilir, hem de mercimek tanesi kadar dilaltına alınarak emilerek tüketilebilir. Bunun yanında 10 gram arı sütü yarım kilo bala katılarak sabah akşam bir kaşık bal yenildiği zaman, mide, bağırsak, akciğer, karaciğere gibi birçok organın başlı başını şifa kaynağıdır. Bir de bu sütü sürekli dolapta muhafaza ediyoruz. Çünkü 4 dereceden sonra bozuluyor. Bunun için aldığınız arı sütünü mutlaka buzdolabında muhafaza ediniz” dedi.

KİLOSU 10 BİN LİRA

Arı sütü fiyatlarıyla ilgili bilgi veren Kuruöz, “Arı sütünün 20 gramını 200 liraya veriyoruz. Kilosu ise 10 bin lira. Buna rağmen yoğun talep görüyor. Fiyatının bu kadar pahalı olmasının sebebi ise üretimi az oluyor. Bir çıtadan 2-3 kilo bal alan üreticimiz buradan 1 ile 2 gram arı sütü elde ediyor” diye konuştu.

‘PROPOLİS, GÜÇLÜ BİR ANTİOKSİDANDIR’

Propolis kullanımı hakkında bilgiler veren Kuruöz, “Saf olarak kullanılmamalıdır. Arılar çiçeklerden, yapraklardan ve ağaçların özlerinden alarak yapıyor. Propolis bal çıtaların kenarlarından elde ediliyor. Doğal şifa kaynağıdır. Yetişkinlerde suyun içine 7-8 damla katarak içilebilir. Bağışıklık savunmaları için güçlü destek sağlar ve dengeli bağışıklık işlevine yardımcı olur. Propolis, güçlü bir antioksidandır, hücresel sağlık ve koruma için kanıtlanmış antioksidan aktiviteyi sağlamaya yardımcı oluyor” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası