Gündem

‘Ağaç dikerek geleceğe yatırım yapıyoruz’

ÖĞRETMENLER İÇİN 11 BİN 68 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU Öğretmenler adına oluşturulan Hatıra Ormanına Aksaray Belediyesi tarafından 11 bin 68 adet fidan dikimi gerçekleştirildi. Her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde il..

‘Ağaç dikerek geleceğe yatırım yapıyoruz’
banner

ÖĞRETMENLER İÇİN 11 BİN 68 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU

Öğretmenler adına oluşturulan Hatıra Ormanına Aksaray Belediyesi tarafından 11 bin 68 adet fidan dikimi gerçekleştirildi.

Her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde il protokol üyeleri ve öğretmenlerle birlikte fidan dikimi gerçekleştiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, bölgeye 4 yıl içerisinde 30 binden fazla fidanın dikildiğini açıkladı.

Kireçlik Mevkii’nde Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı alanında düzenlenen etkinliğe Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, birçok protokol üyesi, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Dinçer ve Aydoğdu’nun bizzat ağaç diktiği etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı. Ağaç dikme etkinliğine katılan misafirlerine yemek ikramında da bulunuldu.

Etkinlik alanında konuşan Dinçer şu açıklamalarda bulundu: “Malumunuz göreve geldiğimiz ilk günden beri öğretmenler gününü ağaç dikme etkinliğini gerçekleştirerek kutluyoruz. Bugün burada yine 11 bin 68 tane fidanı sizlerin destekleri ve katılımıyla beraber toprakla buluşturduk. Aksaray’ımızın yeşillendirilmesi yeniden Yeşil Aksaray hüviyetine kavuşması noktasında çalışmalarımız gece gündüz devam ediyor. Aksaray’ımızın her tarafında tüm mahallelerinde ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bugün de aynı şekilde bu faaliyeti yerine getirmiş olacağız. Katkılarından dolayı Valimiz Hamza Aydoğdu’ya Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer Kartal’a diğer sivil toplum kuruluşlarına, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, personellerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor, bu vesileyle yeniden tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.’’ (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL