Gündem

Aksaray Belediyesi’nin atık su analizleri ASÜ’de yapılıyor

aksaray Üniversitesi (asÜ), eğitim-öğretim faaliyetleri ve kültür-sanat-spor etkinliklerinin yanı sıra, yaptığı bilimsel analiz ve ölçümlerle de şehre önemli katkılar sağlamaya devam ediyor. bir süre önce imzalanan iş birliği protokolünün ardından..

Aksaray Belediyesi’nin atık  su analizleri ASÜ’de yapılıyor
banner

aksaray Üniversitesi (asÜ), eğitim-öğretim faaliyetleri ve kültür-sanat-spor etkinliklerinin yanı sıra, yaptığı bilimsel analiz ve ölçümlerle de şehre önemli katkılar sağlamaya devam ediyor.

bir süre önce imzalanan iş birliği protokolünün ardından asÜ, aksaray belediyesi”nin ihtiyaç duyduğu atık su analizlerini kendi laboratuarlarında yapmaya başladı. analizler, aksaray Üniversitesi bilimsel ve teknolojik uygulama ve araştırma merkezi (asÜbtam) bünyesinde yapılıyor. asÜ laboratuarlarının piyasanın ihtiyaç duyduğu pek çok farklı analizi en doğru biçimde yapabilecek teknik altyapıya ve cihazlara sahip olduğunu söyleyen rektör prof. dr. yusuf Şahin, “Üniversitemiz, aksaray belediyesi ile farklı konularda iş birliği içinde çalışıyor. yakın zamanda imzaladığımız protokolle birlikte, aksaray belediyesi”nin ihtiyaç duyduğu atık su analizlerini de yapmaya başladık. bu protokol hem kurumlar arası iş birliğinin gelişmesi hem de topluma dönük hizmetlerin nitelik ve nicelik olarak artması açısından son derece önemli” dedi.

asÜbtam”ın sadece kampüse ve şehre değil bölgeye de hizmet verebilecek bir kapasiteye sahip olduğuna da dikkat çeken rektör Şahin, “laboratuvar altyapımız son derece güçlü ve bunu daha da geliştiriyoruz. son bir yıl içinde laboratuarlarımızdaki işlem hacmi yüzde 34 oranında arttı. asÜbtam”ın akredite bir birim olması, işlem sayısını arttırmanın dışında, analizlerin, ölçümlerin ve değerlendirmelerin güvenilirliğini ve yetkinliğini de göstermektedir” diye konuştu.

prof. Şahin, açıklamasının son bölümünde, iş birliği içinde çalışmaya sağladığı katkılar münasebetiyle aksaray belediye başkanı dr. evren dinçer”e ve ekibine teşekkür etti. (haber bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL