13

Aksaray’da bu yıl 240 kişi hacca gidecek

koronavirüs nedeniyle hac ve umre ziyaretlerini durduran suudi arabistan”ın kısıtlamaları kaldırmasıyla birlikte aksaray”da 2 yıllık aranın ardından 240 kişi kutsal topraklara gidecek. kısıtlamaların kaldırılması ve şartların düzenlenmesi hakkında konuşan aksaray İl..

Aksaray’da bu yıl 240 kişi hacca gidecek
banner

koronavirüs nedeniyle hac ve umre ziyaretlerini durduran suudi arabistan”ın kısıtlamaları kaldırmasıyla birlikte aksaray”da 2 yıllık aranın ardından 240 kişi kutsal topraklara gidecek.

kısıtlamaların kaldırılması ve şartların düzenlenmesi hakkında konuşan aksaray İl müftüsü hasan hüseyin güller, “en son 2020 yılında diyanet İşleri başkanlığımız hac organizasyonlarını tamamlamış fakat salgın nedeni ile yolculuklar gerçekleşememişti. 2 yıl aradan sonra gerek hac ve gerekse umre ziyaretleri yeniden açılmış oldu. 2 yıl önce yapılan planlamada ülkemize verilen 85 bin kişilik bir hacı adayı kontenjanı vardı.  suudi arabistan yönetiminin almış olduğu karar doğrultusunda bu yıl ülkemize tanınan hac kontenjanı 37 bin 770 olarak belirlendi. kontenjanları dolduracak kişilerin 65 yaş altı olması şartı getirildi. bunun pandemi sonrası alınan bir önlem olduğunu ve yalnızca bu yıla ait olduğunu düşünüyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllardan itibaren normal seyrine döner. Şehrimize 2020 yılında verilen kontenjan payı 509 hacı idi. 2020 yılında kurada kutsal topraklara gitme hakkı çıkan hacı adaylarından 65 yaş altına öncelik tanıyoruz. hacı adaylarımız müftülük ve seyahat acentelerine müracaat edecekler. bu sene ki hac bedeli 70 bin ile 170 bin lira arasında. umreye ise 65 yaş üstü vatandaşlar da gidebiliyor. umrede bir kısıtlama yok” diye konuştu. foto-haber: erkan altuntaŞ

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL