Gündem

‘Atatürk’ün izinde hiçbir güce boyun eğmeyeceğiz’

Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 84. yıl dönümünde saygı, rahmet..

‘Atatürk’ün izinde hiçbir güce boyun eğmeyeceğiz’
banner

Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 84. yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnet duygularımızla anıyoruz” diyen Kaşlı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Engin ileri görüşlülüğü, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut Atatürk’ü hiç şüphesiz insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği dünyanın en önemli liderlerinden biri yapmıştır.
Büyük Türk milletimizin canından değerli bildiği vatan topraklarını parçalamaya yeltenenleri, binlerce yılda oluşturduğumuz kutsal değerleri çiğneme cüreti gösterenleri, “Geldikleri Gibi” gönderen bir iradeye liderlik yapan bu Devlet Adamına çok şey borçlu olduğumuzu asla unutmamalı ve unutturmamalıyız.
Atatürk, hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesindeki tüm gücünü Türk ulusuna olan inancından ve güveninden almıştır. Bizler de bugün üzerimize düşen sorumlulukların bilinciyle Atatürk’ün ilke ve inkılapları ile hiç sönmeyecek bir meşale misali aydınlattığı uygarlık yolunda, kararlı ilerleyişimizi sürdürmek için var gücümüzle çalışıyoruz.
Tarihin her evresinde kendisini parçalamaya, yok etmeye çalışanlar karşısında, ihanetlere, isyanlara ve her türlü kirli oyuna rağmen birlik olmayı başarmış bir milletin mensupları olduğumuz ve bugün de hiçbir güce boyun eğmeyeceğimiz çok iyi bilinmelidir” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL