Gündem

Aydoğdu’dan yarıyıl tatili mesajı

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, yarıyıl tatili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında hem öğretmenlere hem öğrencilere hem de velilere seslenen Aydoğdu mesajında: “Yarıyıl tatiline giriyorsunuz. Tatilinizi çok güzel geçireceğinizden, okullarınıza dinlenmiş,..

Aydoğdu’dan yarıyıl tatili mesajı
banner

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, yarıyıl tatili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında hem öğretmenlere hem öğrencilere hem de velilere seslenen Aydoğdu mesajında:

“Yarıyıl tatiline giriyorsunuz. Tatilinizi çok güzel geçireceğinizden, okullarınıza dinlenmiş, öğrenmiş ve tazelenmiş olarak döneceğinizden eminim. Sizden birkaç ricada bulunmak istiyorum. Lütfen bu tatilde evlerinize, odalarınıza kapanmayın. Hayata, yeniliğe açılın. Hayat çok güzel, çok anlamlı ve çok derin bir kitap; okumaktan hiç yorulmayın. Yeni insanlar tanıyın, yeni yerlere gidin, dinlemediğiniz şarkılar, dokunmadığınız ağaçlarla kucaklaşın. Anne babanızın, kardeşinizin, arkadaşlarınızın, komşu Ayşe teyzenin, Bakkal İsmet amcanın ve en önemlisi kendinizin gözlerine bakmayı da unutmayın. Elbette çağı yakalayın, teknolojiyi kullanın fakat ekranların sizi bir çiçeğin güzelliğinden, sıcak bir gülüşten, sevdiklerinizin sohbetinden koparmasına izin vermeyin. Ben her birinize güveniyorum. Her birinizin gözünde vatanın umudunu görüyorum. Üzerinize düşen tüm sorumlulukları en güzel şekilde yerine getirdiniz, bizlere örnek oldunuz.  Hepinizle gurur duyuyor, sizler için çalışmaya devam edeceğimizin sözünü veriyorum. Bugün iyi karne, kötü karne yok. Emek veren ve elinden geleni yapan çocuklar, gençler var. Daima daha iyisi ve daha güzeli için gayret ettiğinizi, “olmadı” dediğiniz ne varsa olması için çalışacağınızı biliyorum.

Kıymetli Öğretmenler,

Bizler, bu şehir ve bu ülke olarak eğitim yolculuğunda sizden güç alıyoruz, sizin inancınızla güçleniyoruz. En kıymetli emanetlerimizi yarına taşırken size yaslanıyoruz. Genç yelkenlilerin istikameti ve rüzgarı sizsiniz. Kızmadan, yormadan, sevgiyle ve ilgiyle insan denen narin fidanı suladığınız bir dönemin daha sonuna geldik. Emek, gayret ve çabanız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Öğrencilerimizin Sevgili Aileleri, Değerli Veliler,

Eğitimin ailede başladığını, ailenin ilk ve en önemli okul olduğunu biliyoruz. Her koşulda verdiğiniz destek için sizlere minnettarız. Yarıyıl tatilinde sizlerden de bir ricam var, lütfen evlatlarımızın ekranlara hapsolmasına izin vermeyin. Yasağın değil dengenin ve ölçünün örneği siz olun. İzin verin, ev işlerinde, bahçe işlerinde size yardımcı olsunlar. Sokağı, mahalleyi, şehri sizle tanısınlar. Anı defterlerinde güzel izler bırakın, hayat ağaçlarının yapraklarını çoğaltın.

Öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve eğitim için çabalayan yorulan herkese iyi tatiller diliyorum. Gülümseyerek hatırlayacağınız, kendinizi bulacağınız, bol bol okuyacağınız bir tatil olsun.Yeni dönemde yepyeni heyecan ve hayallerde görüşmek üzere.” sözlerine yer verdi. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası