Gündem

‘Birlik’ten kuvvet doğacak

AKSARAY’DA SAHİPSİZ HAYVANLARI KORUMA BİRLİĞİ KURULMASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLATILIYOR Aksaray Valiliği Aksaray’da Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin kurulması kararı aldı. Konuyla ilgili düzenlenen toplantıda Aksaray genelinde sokak hayvanlarının rehabilitasyonu ve bakımıyla..

‘Birlik’ten kuvvet doğacak
banner

AKSARAY’DA SAHİPSİZ HAYVANLARI KORUMA BİRLİĞİ KURULMASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLATILIYOR

Aksaray Valiliği Aksaray’da Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin kurulması kararı aldı. Konuyla ilgili düzenlenen toplantıda Aksaray genelinde sokak hayvanlarının rehabilitasyonu ve bakımıyla ilgili faaliyetlerin bütüncül bir yaklaşım içerisinde ve tüm il genelinde daha etkin yürütülmesi, tüm kamu kurumlarını da aktif hale getirecek ‘Can Dostu Aksaray’ mottosuyla Aksaray Valiliği tarafından yayınlanan genelgede yer alan hususlar değerlendirildi. Toplantıda sokak hayvanlarının bakımı, toplanması ve kısırlaştırılması gibi faaliyetlerin organize bir şekilde çözümü için yerel yönetimlerin üye olacağı birliğin kurulmasının uygun olacağı ortak görüşünde karar kılındı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Aksaray Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Musa Bozkurt tarafından yapılan sunumda ‘5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununun Sokak Hayvanlarının Rehabilitasyonu’ ile ilgili yerel yönetimlere verdiği sorumluluklar hakkında bilgi verildi. Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç ‘Birlik’ten kuvvet doğacağını, Birlik tüzüğünün hazırlandığını, tüm il genelinde hizmet verecek olan birlikle koordinasyon sorununun çözüleceğini, kaynak kullanımı, personel ve araç hususunda da daha verimli şekilde çalışılacağını belirtti. Toplantıda kurulan birliğe üye olunması için tüm belediyeler ve İl Özel İdaresi meclislerinden karar almaları istendi.  Yerel yönetimlerin meclis kararlarını aldıktan sonra birlik tüzüğünün ilgili bakanlık aracılığıyla Cumhurbaşkanlığına, müteakiben yayımlanmak üzere Resmi Gazete’ye gönderileceği bildirildi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL