Gündem

Kuzeyboru 464 milyonTL’lik yatırımını duyurdu

Kuzey Boru A.Ş. (KBORU) tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan bildiride, üretim tesisi yatırımı hakkında açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şirketin faaliyette olan üretim tesisi kapsamında bugüne kadar harcadığı tutar..

Kuzeyboru 464 milyonTL’lik yatırımını duyurdu
banner

Kuzey Boru A.Ş. (KBORU) tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan bildiride, üretim tesisi yatırımı hakkında açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şirketin faaliyette olan üretim tesisi kapsamında bugüne kadar harcadığı tutar da belirtildi.

TOPLAMDA 464 MİLYON TL ÖDEME YAPILDI

Kuzey Boru A.Ş. (KBORU) tarafından 24 Nisan itibarıyla Kamu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan bildiriyle birlikte şirketin bugüne kadar CTP Boru Üretim Tesisi kapsamında yapılan yatırımları ve bunların bedelleri açıklandı. Yapılan bildiride boru üretiminde faaliyette bulunan şirketin, bugüne kadar 464.521.359 TL yatırım ödemesi yaptığı belirtildi. Ayrıca tesis içerisindeki proses alt yapı çalışmalarının da sonuna gelindiği belirtilerek Nisan sonunda bu çalışmanın da tamamlanacağı açıklandı:”Şirketimize sıklıkla sorulan Malatya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ‘CTP Boru Üretim Tesisi’ yatırımının son durumu hakkında yatırımcılarımızı bilgilendirme gereği duyulmuştur. Yatırımımız ile ilgili bugüne kadar 464.521.359 TL ödeme yapılmıştır. Bu kapsamda tüm üretim hatları ve ekipman satın almaları yapılmış, fabrika binası, idari bina ve stok sahası ile çevre düzenleme inşaat yapım işleri tamamlanmıştır.

Üretim tesisi içerisindeki proses alt yapı çalışmaları %90 seviyesinde olup, 2024 Nisan sonu itibariyle tamamlanacaktır. Üretim hatlarının sevk işlemleri 2024 Mayıs sonu itibariyle başlayacaktır. Böylelikle ‘Malatya CTP Boru Üretim Tesisi’nin 2024 Haziran sonuna kadar üretime hazır hale getirilmesi planlanmaktadır.”

Borsa İstanbul’da KBORU koduyla işlem gören hisse, bugün itibarıyla yüzde 1,81 artışla 112,60 TL seviyesinden işlem görüyor. Hissenin haftalık en yüksek değeri 123,1 olurken aylık en yüksek değeri ise 125,4 olmakta. Şirket son yılda yatırımcısına yüzde 180,51 getiri sağladı. Yatırımcılar, yapılan yatırımlarla birlikte şirket hisselerinin önümüzdeki süreçte nasıl bir değişim yaşayacağını da merak ediyor. (Haber Bülteni) 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası