Gündem

Ceviziyle meşhur ilçede festival rüzgarı

2.GELENEKSEL CEVİZ FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ Aksaray Valiliği tarafından  ‘2. Geleneksel Ağaçören Ceviz Festivali’ gerçekleştirildi. Ağaçören ilçesi etkinlik alanındaki festival mehter takımı eşliğinde kortej yürüyüşüyle başladı. Festivale Vali Hamza Aydoğdu, Aksaray Milletvekilleri..

Ceviziyle meşhur ilçede festival rüzgarı
banner

2.GELENEKSEL CEVİZ FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Aksaray Valiliği tarafından  ‘2. Geleneksel Ağaçören Ceviz Festivali’ gerçekleştirildi.

Ağaçören ilçesi etkinlik alanındaki festival mehter takımı eşliğinde kortej yürüyüşüyle başladı. Festivale Vali Hamza Aydoğdu, Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ile Ramazan Kaşlı, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy ve çok sayıda davetli katıldı.  Aydoğdu ve beraberindekiler, kurdele keserek festivalin açılışını yaptı, alanda kurulan stantları gezdi. İlçedeki bahçelerden toplanan cevizler stantlarda sergilendi. Bunun yanında yöresel ürünlerde stantlarda büyük ilgi gördü.

Ağaçören ceviz festivalini geleneksel hale getirmek istediklerini söyleyen Vali Aydoğdu, “Bu yıl ilçemizde 3 bin 500 ton ceviz hasadı gerçekleştirdik. Ağaçören’in kendine has bir cevizi var. Bu cevizimizle ilgili coğrafi işaret alabilmek için başvurularımızı da yaptık. Festivalimizde de ceviz ve cevizle üretilen yüzlerce ürünü tanıtıyoruz. Festivalimiz ayrıca birlikteliğe, kaynaşmaya ve beraberliğe vesile oluyor. Ağaçören cevizimizin öncelikle Aksaray’a sonrasında da ülkemize tanıtımını yapacağız. Markalaşmadan tanıtım yapma şansınız olmuyor. Cevizimiz markalaştığında hem ilçemizi hem de Aksaray’ı çok iyi şekilde tanıtacağız” dedi. Festivalde ceviz toplama, çocuk oyunları, halk oyunları gösterisi yapıldı. İki gün süren festival renkle görüntülere sahne oldu. Foto-Haber: Şeyda COŞAR

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL