Gündem

Dinçer, ‘Yağmur suyu şebeke çalışmaları şehrin geleceğidir’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin sağlıklı ve güvenli altyapıya kavuşması için seferberlik başlattıklarını bildirdi. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünün aynı anda 10 mahallede çalışma gerçekleştirdiğini ifade eden Dinçer, “Son yıllarda..

Dinçer, ‘Yağmur suyu şebeke çalışmaları şehrin geleceğidir’
banner

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin sağlıklı ve güvenli altyapıya kavuşması için seferberlik başlattıklarını bildirdi. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünün aynı anda 10 mahallede çalışma gerçekleştirdiğini ifade eden Dinçer, “Son yıllarda altyapıda eksiklikleri gidermek adına önemli yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne yaptığımız tüm fiziki çalışmalarda ilk olarak o bölgenin altyapısını ele aldık. Çok uzun zamandan beri kullanılan eskimiş, sağlıksız ve özelliğini yitirmiş tüm içme suyu ve kanalizasyon hatlarını yeniledik. Çok şiddetli yağışlarda bazı mahallelerde meydana gelen su baskınlarına karşı da yağmur suyu kollektör hatlarımızı genişlettik. Bu çalışmalar ile herhangi bir sorun yaşanmamasını hedefliyoruz” dedi.

Dinçer, çalışmanın yapıldığı mahallelerde içme suyu hatlarının yenilenirken kanalizasyon hattı ve bağlantılarının yanında yağmur suyu hattı olmayan noktalara da altyapı hizmeti sunulduğunu kaydetti. Aksaray Belediyesi ekipleri tarafından yapılan açıklamada, bu hafta şehrin 10 farklı noktasında eş zamanlı olarak altyapı çalışması gerçekleştireceğini bildirdi. İçme suyu abone çalışmaları kapsamında Tacin Mahallesi 1833. Sokakta, Ereğlikapı Mahallesi 1435. Sokakta ve Selçuklu Mahallesi 5512. Sokakta çalışma yapan ekipler, Yeni Mahalle 110. Cadde de asbest boru değişimine hız kesmeden devam ediyor. Şehrin altyapısını ilmek ilmek işleyen belediye ekipleri, kanalizasyon çalışmalarını Fatih Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Aratol Mahallesinde sürecek.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası