banner
Gündem

Elbistan yeniden ayağa kalkacak

Elbistan’da ağır hasarlı binaların yıkımı yapılıyor. İş yerlerinin büyük çoğunluğu açılırken ilçe merkezinde doğalgaz yüzde 95 seviyesinde kullanıma tekrar sunuldu. İçme suyu ve elektrikte arızalar giderilirken yapımı tamamlanan konteyner çarşılarda..

Elbistan yeniden ayağa kalkacak
banner

Elbistan’da ağır hasarlı binaların yıkımı yapılıyor. İş yerlerinin büyük çoğunluğu açılırken ilçe merkezinde doğalgaz yüzde 95 seviyesinde kullanıma tekrar sunuldu. İçme suyu ve elektrikte arızalar giderilirken yapımı tamamlanan konteyner çarşılarda esnaflar tekrar faaliyetlerine başladı

Elbistan Koordinatör Valisi Hamza Aydoğdu; yaşanan depremin özellikle ilçe merkezinde yıkıma neden olduğunu söyledi. Tamamen yıkılan bina enkazlarının yüzde 98 seviyesinde kaldırıldığını ekiplerin ağır hasarlı binaların yıkımı ve enkazlarının kaldırılması ile ilgili çalışmaları sürdürdüğünü ifade eden Vali Aydoğdu; kısa süre içerisinde tehlike arz eden ağır hasarlı binaların da yıkımlarının tamamlanacağını kaydetti.

İlçe merkezinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Melikgazi Çarşı, Kocasinan ve Talas konteyner çarşıların noter kurası ile esnaflara dağıtımının gerçekleştirildiğini ifade eden Vali Aydoğdu; “İlçe merkezindeki işyerlerinin büyük çoğunluğu tekrara faaliyetlerine başladı. İşyerleri yıkılan esnaflarımız için kurulan 4 adet konteyner çarşıda hak sahipliği noter tarafından çekilişleri yapılarak belirlendi. Esnaflarımız bu çarşılarda faaliyetlerine başladı” dedi.

ÇADIR KENTLERDE ÖNLEMLER ALINDI

Meteorolojik veriler değerlendirilerek gerekli tedbirlerin alındığını, yoğun yağmur yağışı ve sonrasında yaşanabilecek olumsuzluklara ilişkin tüm birimlerin teyakkuz halinde çalıştığını ifade eden Vali Aydoğdu; “Şanlıurfa ve Adıyaman illerimiz depremin ardından yoğun yağışın ardından sel felaketi yaşadı. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Elbistan’da da yoğun yağış yaşandı ancak aralıklarla duran ve şiddetini azaltan yağış ilçemizde olumsuz durum oluşturmadı. Bu noktada ilgili birimlerimiz çadır kentler ve konteyner kentlerde gerekli tedbirleri alırken ilave önlemlerle yaşanabilecek sel baskınlarına karşı teyakkuz halinde çalışmalarını sürdürdü” dedi.

Yaşanan acıların unutulmayacağını, yaraların el birliği içerisinde sarılacağını bunun için hep birlikte çalışılacağını kaydeden Vali Aydoğdu; “Elbistan’ı yeniden ayağa kaldırmak için tüm imkanlar seferber ediliyor. Yapımı tamamlanan geçici barınma merkezlerine vatandaşlarımız yerleşmeye devam ediyor. Yine kalıcı konutlar için belirlenen bölgelerde çalışmalar başladı” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası