Gündem

 ‘Gençlerimiz el sanatlarını yaparak yaşayarak öğrendi’

Aksaray Belediyesi ve Aksaray Üniversitesi iş birliğinde gençlere el sanatlarının yapılma hikayelerini anlatmak için Sosyal Bilimler Meslek Yüksek okulunda sergi düzenlendi. Kadınlara meslek kazandırmak ve yeteneklerini ortaya çıkartmak için kurulan..

 ‘Gençlerimiz el sanatlarını yaparak yaşayarak öğrendi’
banner

Aksaray Belediyesi ve Aksaray Üniversitesi iş birliğinde gençlere el sanatlarının yapılma hikayelerini anlatmak için Sosyal Bilimler Meslek Yüksek okulunda sergi düzenlendi.

Kadınlara meslek kazandırmak ve yeteneklerini ortaya çıkartmak için kurulan AKMEK ve Kadın Aktivite Merkezlerinde üretilen el emeği göz nuru ürünler Aksaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda gençlere tanıtıldı.

Sergide ürünleri inceleyen gençler, hocalardan ve kursiyerlerden bilgi aldılar. AKMEK hocaları ve kursiyerleri sergi alanında gençleri el sanatları ile buluşturmak için filografi, yağlı boya ve kumaş boyama gibi el sanatlarını yaparak yaşayarak öğretmek adına atölye çalışması yaptı. AKMEK Kurslarında verilen eğitimlerden 80 farklı el sanatları branşında üretilen ürünlerde sergilendi. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği sergide halı atölyesi de kurularak gençlere ilmek atmak öğretildi.

El sanatları konusunda gençler için bir farkındalık çalışması yaptıklarını belirten Aksaray Belediyesi yetkilileri, el sanatları alanına ilgi duyan gençleri yeteneklerini ortaya çıkartmaları için AKMEK ve Kadın Aktivite Merkezlerine davet etti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL