Gündem

Huzurlu Yaşam Taksi vatandaşların hizmetinde

Aksaray Belediyesi; huzurevi, bakımevi ve sığınma evlerinde kalan vatandaşların ulaşım ihtiyacını karşılamak için ‘Huzurlu Yaşam Taksi’ projesini hayata geçirdi. Tamamen ücretsiz olarak hizmet veren Huzurlu Yaşam Taksi, 7/24 esasına göre..

Huzurlu Yaşam Taksi vatandaşların hizmetinde
banner

Aksaray Belediyesi; huzurevi, bakımevi ve sığınma evlerinde kalan vatandaşların ulaşım ihtiyacını karşılamak için ‘Huzurlu Yaşam Taksi’ projesini hayata geçirdi. Tamamen ücretsiz olarak hizmet veren Huzurlu Yaşam Taksi, 7/24 esasına göre hizmet veriyor.

Huzurlu Yaşam Taksi ile dezavantajlı vatandaşlar, kamu kurum ve kuruluşlarındaki işlemleri, hastanelerdeki tedavileri, belediyelerin sosyal tesislerinden faydalanmaları ve çarşı merkezinde herhangi bir ihtiyacını karşılamaları için ücretsiz taşınacak. Huzurlu Yaşam Taksi hizmetinin sosyal belediyecilikte örnek bir proje olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Belediyesinin sosyal politika hizmetlerini başarıyla yöneten ve en iyi uygulayan belediyeler arasında yer aldığını söyledi.

UYGULAMA ŞİMDİDEN

YOĞUN HİZMET GÖRÜYOR

Huzurlu Yaşam Taksi’nin huzurevi, bakım evi ve sığınma evlerinde kalanlara ücretsiz ulaşım imkânı sunduğunu aktaran Dinçer, “Belediyemiz tarafından başlatılan uygulama ile huzurevi, bakımevi ve sığınma evlerinde kalan vatandaşlarımızın ulaşımlarını kolaylaştırmak istiyoruz. Taksi hizmetimizden faydalanmak isteyen vatandaşlarımızı bağlı olduğu kurumdan alarak işlemlerini tamamlamalarının ardından yine adreslerine teslim ediyoruz. Günün her saati hizmet verecek olan Huzurlu Yaşam Taksi uygulamamız şimdiden yoğun ilgi görmeye başladı” dedi.

Huzurevi, bakımevi ve sığınma evlerinde kalan vatandaşların Huzurlu Yaşam Taksi hizmetinden faydalanmak için Aksaray Belediyesi 444 55 68 Nolu Çağrı Merkezi numarası, 0382 203 01 15 ya da 0543 525 67 68 hattını arayarak Huzurlu Yaşam Taksi talebinde bulunmaları yeterli olacak. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL