Gündem

Kitap severler fuarda buluştu

Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen 4’üncü Kitap Günleri Fuarı yoğun ilgi görüyor. Kitap Günleri Fuarı, Fatih Mahallesi’ndeki pazar alanında düzenlenen törenle açıldı. 16 Ekim tarihine kadar açık olacak fuarda birçok yayınevi..

Kitap severler fuarda buluştu
banner

Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen 4’üncü Kitap Günleri Fuarı yoğun ilgi görüyor. Kitap Günleri Fuarı, Fatih Mahallesi’ndeki pazar alanında düzenlenen törenle açıldı. 16 Ekim tarihine kadar açık olacak fuarda birçok yayınevi stant açarken, 40’ın üzerinde yazar da imza günü düzenleyecek.

Törende konuşan Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Hafta sonu başlayan kitap günleri etkinliğimize yoğun bir katılım var. İki günde 60 binden fazla ziyaretçiyi ağırladık. İstiyoruz ki tüm Aksaray gelsin burayı görsün. Bu noktada tüm öğrencilerimizi buraya taşıyacağız. Bununla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğümüzle planlamalarımızı yaptık. Bunlar içerisinde daha önce hiç kitap günlerine gitmemiş, imza gününe katılmamış köy okullarımız da var. 9 gün boyunca devam edecek etkinliğimizde 33 söyleşi, 45 yazarın imza günü, 110 yayın evi, 30 binden fazla kitap ve 6 farklı çocuk tiyatrosu ile renkli ve dolu dolu bir kitap günleri vatandaşlarımızı bekliyor” dedi.

Dinçer, kitap günlerinde yaptığı konuşmasında şehrin 3 farklı noktasında hayata geçirdiği kitap konakları projesinin tamamlandığının da müjdesini paylaştı.

Kitap konaklarının yakın zamanda açılacağına duyuran Dinçer, şöyle konuştu: “Büyüklerimizden aldığımız düsturla şehrimizin geleceğini inşa ederken gençlerimizi de ihmal etmiyoruz. Çünkü ihmal edilmiş bir gençlik, inşa ettiğiniz o şehri yıkar, yerle yeksan eder. Onun için şehirler inşa edilirken gençler ihya edilmeyi unutulmamalı, gençler ihmal edilmemelidir. Bizler gençleri ihya etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu bağlamda şehrimizde 3 noktada inşa ettiğimiz kitap konaklarımızı tamamladık. Kısa süre içerisinde açılışını yapacağız. Öğrencilerimiz kitap konaklarımızdan haftanın her günü ücretsiz yararlanabilecek. Yine bilim merkezimiz yılda yaklaşık 50 bin kişi ziyaret ediyor. Bölgenin en geniş kapsamlı bilim festivalini 200 bin kişinin katılımı ile geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdik. Gençlere yaptığımız en önemli projelerden birisi de onlara farklı bir vizyon ve bakış açısı kazandıracak olan kitap günleri etkinliğimizdir.”

Dinçer ve beraberindeki heyet fuar alanında yayınevlerinin stantlarını tek tek ziyaret etti. Kitap Günleri Fuarı ziyaretçilerinden Merve Gökçen, “Çocuğum için kitaplara bakıyorum. Bunun yanında yazarları da ziyaret edeceğim. Sevdiğimiz yazarlar geldiği için çok mutlu oldum. Hem psikolojik olarak hem de manevi açıdan güzel bir program oldu. Oğluma doğduğu günden bu yana kitap okuyorum” diye konuştu. Foto-Haber: Şeyda COŞAR

 

 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası