Gündem

Medeniyet gölgesinde gençlerle söyleyişi

Bir söyleşi programında gençlerle bir araya gelen Vali Aydoğdu; 2022-2023 eğitim öğretim döneminde Aksaray’da YKS sınavına girecek bütün öğrencilerin sınav giriş ücretlerinin Valilik tarafından karşılanacağını söyledi Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu,..

Medeniyet gölgesinde gençlerle söyleyişi
banner

Bir söyleşi programında gençlerle bir araya gelen Vali Aydoğdu; 2022-2023 eğitim öğretim döneminde Aksaray’da YKS sınavına girecek bütün öğrencilerin sınav giriş ücretlerinin Valilik tarafından karşılanacağını söyledi

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü iş birliğinde düzenlenen ‘Medeniyet Gölgesinde Gençlerle Söyleyişi’ programında gençlerle buluştu.

Karamanoğlu Ulu Cami bahçesinde düzenlenen programda gençlerle sohbet eden Aydoğdu, “Biz sizlerden yaşlıyız, siz bizden büyüksünüz” diyerek bugünün gençlerinin gelecekte çok güzel işler yapacağına inandığını söyledi.

Programa katılan yaklaş

ık 150 öğrenci ile gerçekleştirdikleri söyleyişi de konuşan Vali Aydoğdu; “Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz. Biz sizinle beraber Aksaray’ın çehresini değiştirebiliriz. Ancak gençlerin hayata sadece akademik başarı olarak baktığını görüyoruz. Gençler sadece bunu düşünmek size mutluluk getirmez. Kendinizi sadece bu başarıya kodlamayın. Gençsiniz hayatınızın kıymetini bilin. Anınızı yaşayın, küçük şeylerle mutlu olmayı lütfen bilin” dedi.

Aydoğdu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim tek bir gayemiz var. Arkamızda güzel bir hikaye bırakmak. Hep beraber iyilikleri çoğaltacağız. Gençler sizlerde bizi teşvik edeceksiniz. Hep birlikte iyilikleri çoğaltmaya devam edeceğiz. Sizlerin sayesinde etrafımızda ki olumsuzlukları, eksiklikleri görüyoruz. Sizler bizim gözümüz, kulağımız her şeyimiz oluyorsunuz. Bizim nihai hedefimiz şu gençler kendilerini bu şehirde huzurlu ve güvenli bir ortamda hissetsinler.”

Valilik tarafından başlatılan ‘Köyümde Üç Gün’ adlı gençlik projesine katılan öğrencilerin paylaşım yaptığı programda gençlerin görüş ve önerilerini dinleyen Vali Aydoğdu; eğitim konusunda önemli çalışmaları hayata geçireceklerini ifade ederek; DYK kursları, deneme sınavları ile ilgili öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verecek seviyede bir projeyi hayata geçireceklerini söyledi.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL