Gündem

Nohut tarlaları yeşile büründü

Aksaray Belediyesi tarafından geçtiğimiz haftalarda ekimi yapılan nohut tarlaları renkli görüntüler  oluşturdu. Aksaray Belediyesinin geçen yıl başlattığı ve atıl arazilerin üretime kazandırıldığı 500 dekarlık tarım alanında arpa üretimi yapılmıştı. Belediyeye..

Nohut tarlaları yeşile büründü
banner

Aksaray Belediyesi tarafından geçtiğimiz haftalarda ekimi yapılan nohut tarlaları renkli görüntüler  oluşturdu. Aksaray Belediyesinin geçen yıl başlattığı ve atıl arazilerin üretime kazandırıldığı 500 dekarlık tarım alanında arpa üretimi yapılmıştı. Belediyeye ait tarım arazilerinden üretilen 75 ton arpa, buğday ile değiştirildi. Elde edilen buğdaylar fabrika ortamında una dönüştürülmüştü. Üreten belediyecilik anlayışı ve sosyal belediyeciliğin buluşturulduğu proje ile ihtiyaç sahibi 700 ailenin bir yıllık un ihtiyacı karşılanmış oldu. Belediye ekipleri bu yılda arpa ekimi yaptığı arazilere münavebeli ürün olarak nohut ekimi yaptı.  Belediye ekipleri, traktör ve tarım ekipmanları yardımı ile ekime hazır hale getirdiği tarlaların ihtiyacı olan gübrelemeleri yaptıktan sonra tohumu toprakla buluşturdu. Aksaraylı üreticilerinde yüzünü güldüren ilkbahar yağışları ile Aksaray Belediyesine ait tarım arazilerinde de bereketini hissettirdi. Yeterli yağışı alan nohut tarlaları yeşile büründü. İhtiyaç sahibi ailelerin kışlık nohut ihtiyacının karşılanabileceği nohut tarlalarında gerekli bakımlar Belediye ekiplerince yapılıyor. Şehrin potansiyellerini vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için kullandıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, ‘’Şehrimiz zengin tarım arazileri sayesinde ülkemize katma değer oluşturuyor. Bizlerde bu değerleri ön plana çıkartmak için tüm imkanları değerlendiriyoruz. Göreve geldiğimizde atıl olarak bulunan tarım arazilerine arpa ekimi yaptık. Arpa üretiminden elde ettiğimiz geliri una dönüştürerek ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırdık. Aynı arazilere bu yılda nohut ekimi yaptık. Havaların ısınması ve ilkbahar yağışlarının ardından tarlalarımız yeşile büründü. Tüm tarım projelerimizde olduğu gibi nohut tarlalarımızın da bakımını yapıyoruz ‘’ dedi.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası