Gündem

Ortaköy halkından bölgeye büyük destek

Ortaköy halkı, ilçe belediyesiyle koordineli bir şekilde deprem bölgelerine yardım ulaştırmaya devam ediyor. Tüm ülkeyi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yıkıma neden olan deprem sonrası yaraları sarmak adına seferber..

Ortaköy halkından bölgeye büyük destek
banner

Ortaköy halkı, ilçe belediyesiyle koordineli bir şekilde deprem bölgelerine yardım ulaştırmaya devam ediyor. Tüm ülkeyi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yıkıma neden olan deprem sonrası yaraları sarmak adına seferber olan Ortaköylüler, İlçe Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir’in koordinesinde yardım kampanyası başlattı. Bölgede evlerine giremeyen vatandaşların ihtiyaçlarına el uzatmak amacıyla toplanan yardım malzemeleri ilk günden beri bölgeye ulaştırılıyor. Deprem sonrasında hemen bölgeye çıkış yapan Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir, gerek arama kurtarma çalışmalarına destek olmak, araç, ekipman ve personelin bölgeye sevk edilmesini sağlamak gerekse deprem sonrası evlerine giremeyen vatandaşlar için temel ihtiyaç malzemelerinin Ortaköy halkı tarafından hazırlanarak bölgeye ulaştırılmasının sağlanması için seferber oldu. Halen bölgede çalışmalara destek olan Özdemir, depremzedeleri de ziyaret ederek gerekli ihtiyaçların giderilmesi noktasında çalışmalar yürütüyor.

‘MİLLETİMİZ YARDIM  İÇİN SEFERBER OLDU’

Yaşanılan bu felaketin asrın felaketi olarak nitelendirildiğini ifade eden Özdemir, “Devletimiz tüm olanaklarıyla depremin yaşandığı andan itibaren 10 ilimizde de cansiperane çalışmaktadır. Milletimiz yardım için seferber olmaktadır. Devletimize güvenin. Devletimiz ve milletimizle el ele vererek bölgeyi yeniden inşa edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tüm bölgeyi ziyaret etti. Depremzedelerle bir araya geldi. Ailelerle ve çocuklarla istişarelerde bulundu. Bizlerde ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Halkımızın güveni tam.  Allah devletimize, Cumhurbaşkanımıza zeval vermesin. İnşallah kısa sürede bu yarayı saracağız” dedi. Foto-Haber: Şeyda COŞAR

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL