Gündem

Şehit Eren Bülbül parkı hizmete açıldı

Aksaray Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve 11 Ağustos 2017’de Trabzon’un Maçka İlçesi kırsalında terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Eren Bülbül’ün isminin verildiği park; Pınar, Kurtuluş, Laleli, Bahçeli Mahalle Meclisi toplantısı..

Şehit Eren Bülbül parkı hizmete açıldı
banner

Aksaray Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve 11 Ağustos 2017’de Trabzon’un Maçka İlçesi kırsalında terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Eren Bülbül’ün isminin verildiği park; Pınar, Kurtuluş, Laleli, Bahçeli Mahalle Meclisi toplantısı sonrasında düzenlenen törenle açıldı.

Aksaray Belediyesinin Kurtuluş Mahallesi Latif Emekli Caddesi üzerinde yapımını tamamladığı Şehit Eren Bülbül Parkı, Mahalle Meclisi Buluşmaları toplantısında hizmete açıldı. Açılış törenine Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçiftçi, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Şaban Yüksel, Gençlik Kolları Başkanı Şükrü Öztürk, Ziraat Oda Başkanı Emin Koçak, AK Parti kadın kolları üyeleri, Mahalle Muhtarları, Pınar, Kurtuluş, Laleli ve Bahçeli Mahallesi sakinleri katıldı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Mahalle Meclisi Buluşmalarında Pınar, Kurtuluş, Laleli ve Bahçeli Mahalle sakinleri dinledi. Vatandaşlar kendi mahalleleriyle ilgili istek ve önerileri Dinçer’e iletti. Dinçer, kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Mahalle Meclisi Buluşmaları toplantısından sonra Şehit Eren Bülbül Parkı açılışı gerçekleşti. Açılış töreninde tüm şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Belediye Başkanı Dinçer ve davetlilerin katılımı ile Şehit Eren Bülbül Parkı dualar eşliğinde açıldı. Dinçer, “Henüz 15 yaşındayken tamamen savunmasız ve üniformasız iken büyük bir kahramanlık göstererek şehit olmuş, Eren Bülbül kardeşimizin ismini verdiğimiz ve ismi Türkiye’ye mal olmuş tüm şehit çocuklara ithafen yaptığımız parkımızı açıyoruz. Parkımız mahallemize ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Dinçer, parkın açılışına katılan davetlilerle birlikte park içerisinde incelemelerde bulundu. Kurtuluş Mahallesi Latif Emekli Caddesi üzerinde toplam 6 bin metrekare alana sahip Şehit Eren Bülbül Parkında, çocuklar için yeni nesil oyun grupları, her yaştan grubunun spor yapmaları için renkli zeminle yapılan basketbol ve voleybol sahaları, vatandaşların dinlenebilmeleri için kamelyalar ve park çevresinden de yürüyüş yolları bulunuyor.

Şehir genelindeki tüm parklarda olduğu gibi Şehit Eren Bülbül Parkının da günün her saatinde kullanılması için dekoratif aydınlatmalarla aydınlatıldı. Aksaray Belediyesi, parkın isminin yazılı olduğu Türk Bayrağı görünümlü tabelaya Eren Bülbül’e ithafen ’İyi Ki Varsın Eren’ yazdı. (Haber Bülteni)

     

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL