Gündem

Temsili rektörlerin gündemi eğitim ve çevre oldu

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MÜNASEBETİYLE ASÜ REKTÖRÜ ŞAHİN’İN MAKAM KOLTUĞUNA ÇOCUKLAR OTURDU Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, çocuklar başta olmak üzere her birey için..

Temsili rektörlerin gündemi eğitim ve çevre oldu
banner

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MÜNASEBETİYLE ASÜ REKTÖRÜ ŞAHİN’İN MAKAM KOLTUĞUNA ÇOCUKLAR OTURDU

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, çocuklar başta olmak üzere her birey için hayattaki öncelik sıralamasının sağlık, aile huzuru ve ders-iş başarısı şeklinde olması gerektiğini söyledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bu yıl Rektörlük makamına temsilen, Merkez Tapduk Emre Ortaokulu altıncı sınıf öğrencileri Hatice Yaren Keskin, Elif Uygur, Fatih Kayra Demirbilek ve Veyis Kerem Göktaş geçti. Temsili Rektörler deprem bölgesindeki akranlarının eğitimi, çevre düzenlemeleri ve sosyal etkinlikler ağırlıklı projeler üretme vaatlerinde bulundu. Çocuklarla uzun süre sohbet eden, onların sorularını yanıtlayan ve ASÜ hakkında bilgiler veren Rektör Şahin, kısa bir açıklama yaptı. Hayattaki en değerli olgunun sağlık olduğuna dikkat çeken Şahin, “Belki ‘derslerden neden daha yüksek not almadım’ diye düşünüyor olabilirsiniz veya evde bu hususlar konuşuluyor olabilir. Ama hayatta sağlıktan daha değerli başka bir şey yok. Elbette derslerinize çok özen gösterin ama sağlığınıza da çok dikkat edin” dedi. Çocuklar başta olmak üzere her birey için hayattaki öncelik sıralamasının sağlık, aile huzuru ve ders-iş başarısı olması gerekliliğine temas eden Prof. Şahin, “Her şey gönlünüzce olsun. İnşallah ileride farklı yerlerde yeniden karşılaşırız. Sizleri daha iyi yerlerde görmek istiyoruz” dedi. Kampüsü ve kampüsteki kimi etkinlikleri tanıtan mini filmlerin izlenmesinin ardından, gelecekte tıp, mühendislik, eğitim ve hava kuvvetleri alanlarında bir meslek seçmek istediklerini belirten öğrenciler, Üniversitenin idari işlerinin yürütüldüğü Yönetim Kurulu ve Senato Salonlarını gezdi.

ASÜ ziyaretinde öğrencilere Okul Müdürü Erol Şahin ile Müdür Yardımcısı Yasemin Aytekin ve Rehber Öğretmen Saime Kaya eşlik etti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası