Gündem

Yazarlar okurlarıyla buluşuyor

  aksaray belediyesi tarafından kapalı pazar pazarı alanına kurulan 2. kitap fuarı ve 1. çocuk festivali açılışının ilk gününden bu yana ziyaretçilerin akınına uğruyor. her gün farklı ve rengârenk etkinliklerinin..

Yazarlar  okurlarıyla  buluşuyor
banner

 
aksaray belediyesi tarafından kapalı pazar pazarı alanına kurulan 2. kitap fuarı ve 1. çocuk festivali açılışının ilk gününden bu yana ziyaretçilerin akınına uğruyor. her gün farklı ve rengârenk etkinliklerinin yer aldığı festivalde çocuklar gönüllerince eğlenirken kitap fuarında ise tanınmış ünlü yazarlar söyleşi ve imza günleri düzenliyor. 
 
aksaray belediyesi tarafından kapalı pazar pazarı alanına kurulan 2. kitap fuarı ve 1. çocuk festivali açılışının ilk gününden bu yana ziyaretçilerin akınına uğruyor. her gün farklı ve rengârenk etkinliklerinin yer aldığı festivalde çocuklar gönüllerince eğlenirken kitap fuarında ise tanınmış ünlü yazarlar söyleşi ve imza günleri düzenliyor. 
aksaray 2. kitap fuarında türkiye”nin önde gelen yayınevleri, yan yana kurulan stantlarda kitaplarını sergilerken kitapseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. 100″e yakın yayınevi ve 70″e üzerinde yazarın katıldığı kitap fuarında okullardan gelen yüzlerce öğrenciler, kitap fuarıile çocuk festivalinde büyük canlılık kattı.türk ve dünya edebiyatından en ünlü eserler ile birlikte çocuk ve bilimsel yayınlara kadar binlerce kitabın sergilendiği fuar her kesim yaştan insanın ilgisi çekmeyi sürdürüyor.
aksaray belediyesinin ilk kez düzenlediği çocuk festivalinde ise farklı etkinlikler ve rengârenk gösteriler en çok da çocukları memnun ediyor. masal dinletisi, çocuk animasyonu, ödüllü yarışmalar, kukla gösterisi, bubble şov, maskotlar ve palyaçolar çocuklar ilgini çekiyor. boyama ve iş atölyelerinde ise çocuklar yeteneklerini keşfediyor.
2. kitap fuarının ikinci günü, aksaray”ın yetiştirdiği yazarlardan ‘somuncu baba aşkın sırrı” filminin senaristi mahmut ulu”nun söyleşisi ile başladı. sırasıyla melihtuğtağ, İclal aydın, kaan murat yanık, yavuz bahadıroğlu ve yusuf kaplan da birer söyleşi gerçekleştirerek okurlarıyla imza günlerinde bir araya geldi.
yazar İclal aydin”a yoĞun İlgİ 
yazar İclal aydın kitap fuarında 2. gününde en çok ilgi gören yazar arasında yer aldı. anne tarafından aksaray”ın güzelyurt İlçesine bağlı ihlara beldesinden olan yazar İclal aydın, “aksaray”da her geldiğimde kendimi yakınlarım ile akrabalarım ile buluşmuş hissediyorum” dedi ve hayranlarıyla bir söyleşi gerçekleştirdi.  söyleşiye, belediye başkanı haluk Şahin yazgı, eşi hasibe yazgı, eğitim birsen başkanı murat günaydın, belediye meclis üyeleri ile yazarın hayranları katıldı. konferans salonunda dolduranlar yazar ilgiyle dinlerken zaman zaman duygulu anlar yaşadılar. neşesini hiçbir zaman kaybetmeyen yazar İclal aydın, söyleşi sonrasında aksaraylılardan büyük alkış aldı. yazar, imza gününde okurlarının kitaplarını imzalayarak hatıra fotoğrafı çektirdi.
baŞkan”a fuar ve festİval teŞekkÜrÜ
2. kitap fuarı ve 1. çocuk festivalini gün içerisinden ziyaret eden belediye başkanı haluk Şahin yazgı, fuara katılan yayın temsilcilerini ziyaret etti. yayınevi temsilcileri, yakın ilgisinden dolayı başkan yazgı”ya teşekkür ettiler. aksaray”da olmaktan ve aksaraylı kitapseverle buluşmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.
festival alanına çocuklarıyla gelen aileler, kentte ilk kez böyle bir etkinlik düzenlenmesinden dolayı belediye başkanı haluk Şahin yazgı”ya teşekkür ettiler. çocuklarıyla birlikte başkanla hatıra fotoğrafı çektirdiler. (haber merkezi)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL