Gündem

19 Mayıs’a özel 29 eserden oluşan bir sergi açıldı

aksaray Üniversitesi (asÜ) eğitim fakültesi resim-İş anabilim dalı öğrencileri, 19 mayıs”a özel bir sergi açtı. bir süre önce kullanıma başlanan yeni sosyal tesisin fuaye alanındaki sergiye katılan rektör yardımcısı prof…

19 Mayıs’a özel 29 eserden  oluşan bir sergi açıldı
banner

aksaray Üniversitesi (asÜ) eğitim fakültesi resim-İş anabilim dalı öğrencileri, 19 mayıs”a özel bir sergi açtı.

bir süre önce kullanıma başlanan yeni sosyal tesisin fuaye alanındaki sergiye katılan rektör yardımcısı prof. dr. engin deligöz, 19 mayıs”ın bağımsızlığın ve özgürlüğün sembolü olduğunu belirtti. atatürk”ün samsun”a çıkışının 103. yıldönümüne özel olarak resim bölümü”nün bir sergi açtığını anımsatan deligöz, “bölümümüz her özel gün için bir sergi açıyor. 19 mayıs sergisi de bunlardan birisi ve bu sergimiz yeni sosyal tesisteki ilk etkinlik. Öğrencilerimiz hâlihazırda bu tesisi kullanıyor. temmuz ayından itibaren bütünüyle bu mekân kullanılabilir hale gelecek. yeni sosyal tesis yemekhane hizmetlerinin dışında çeşitli aktivitelerin gerçekleştirilebileceği donatılara da sahip” dedi. eğitim fakültesi dekanı prof. dr. arzu doğru ise 19 mayıs”ın bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin başladığı gün olduğunu ifade ederek, “103 yıl önce türk milleti esaret altında yaşayamayacağını tüm dünyaya haykırmıştır. biz de güne özel bir sergi düzenledik. çalışmaya katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

etkinlik, resim-İş bölüm başkanı dr. Öğr. Üyesi semra kılıç karatay”ın 29 eserden oluşan serginin bütünü hakkında bilgi aktarması ve katılımcılara sertifikaların verilmesiyle tamamlandı. (haber bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL