banner
Gündem

Engelsiz Yaşam Merkezi’nde zorluklar birlikte aşılıyor

Kültürpark içerisinde yer alan Aksaray Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde özel gereksinimli bireyler için spor etkinlikleri ve çeşitli kurs programları düzenleniyor. Yapılan faaliyetler engelli bireylerin gelişimine katkı sağlarken, sosyalleşmelerine de katkı..

Engelsiz Yaşam Merkezi’nde zorluklar birlikte aşılıyor
banner

Kültürpark içerisinde yer alan Aksaray Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde özel gereksinimli bireyler için spor etkinlikleri ve çeşitli kurs programları düzenleniyor. Yapılan faaliyetler engelli bireylerin gelişimine katkı sağlarken, sosyalleşmelerine de katkı sağlıyor.

Yapılan spor etkinlikleri ve kurslar engelli bireylerin fiziksel sağlığını destekleyip güçlenmelerine yardımcı olurken, düzenli egzersiz yapmaları kas kuvvetini ve esnekliklerini artırmalarına dolaşımı iyileştirilmelerine genel fiziksel uygunluk düzeyini artırmalarına yardımcı oluyor.

‘ENGELLİ KARDEŞLERİMİZE ORTAM VE FIRSAT VERİRSEK HER ŞEYİ BAŞARABİLİRLER’

Sosyal Belediyecilik alanındaki faaliyetleriyle kamuoyundan takdir toplayan, bölgenin en kapsamlı Engelsiz Yaşam Merkezini Aksaray’a kazandıran Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Engelsiz Yaşam Merkezi’nin özel gereksinim duyan herkesin sosyal hayata daha aktif katılmalarına olanak sağladığını ifade ederek;“Toplumda dezavantajlı gruplar dediğimiz kitlelere yönelik sosyal belediyecilik hizmetlerimizin çeşitliliğini, kalitesini, muhtevasını ve yoğunluğunu artırdığımızı rahatlıkla ifade edebiliyorum. Engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştıracak, onların sosyal yaşama katılımlarını artıracak birçok müesseseyi hizmete hazır hale getirdik. Şehrimizin müstesna sakinleri olan özel vatandaşlarımızın konforu, rahatlığı ve huzuru bizim en temel görevlerimizden birisidir. Bu kaygı ve sorumluluk doğrultusunda hizmetlerimizi özveri ile engelli vatandaşlarımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Engelli kardeşlerimize ortam ve fırsat verirsek her şeyi başarabilirler. Engelsiz Yaşam Merkezimiz engelli bireylerin sosyal ve kültürel faaliyetlere katılması noktasında önemli bir tesis olacak” dedi.

Engelsiz Yaşam Merkezi özel gereksinimli bireylerin kendilerini ifade etmelerine ve başarı hisleri yaşamalarına olanak tanırken, kendi yeteneklerini keşfetmelerine ve zorlukları aşmalarına yardımcı oluyor. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası