Gündem

Aksaray’a yılın ilk karı düştü

Aksaray’da sabahın erken saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı, şehir genelinde kartpostallık görüntüler oluşturdu.Meteorolojik verilere göre Aksaray geçmiş yıllara göre normallerin altında yağış almıştı. Kar yağışı vatandaşlar tarafından mutlulukla karşılandı. ‘KAR..

Aksaray’a yılın  ilk karı düştü
banner

Aksaray’da sabahın erken saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı, şehir genelinde kartpostallık görüntüler oluşturdu.Meteorolojik verilere göre Aksaray geçmiş yıllara göre normallerin altında yağış almıştı. Kar yağışı vatandaşlar tarafından mutlulukla karşılandı.

‘KAR YETER Kİ YAĞSIN’

Kar yağışından dolayı herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için Aksaray Belediyesi ekiplerinin 7/24 teyakkuzda beklediğini söyleyen Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Kar yağışını bekliyorduk. Çok şükür sabaha beyaz örtüyle uyandık. Ekiplerimiz koordinasyon merkezinin yönlendirmesiyle buzlama ve olumsuzluk olan yollarda tuzlama ve solüsyon malzemesi serimi yaptılar. Bu sene solüsyon malzemesinin kullanımına ağırlık veriyoruz. Bu şekilde yollarımız daha az zarar görmüş olacak. Kar yeter ki yağsın, biz 7/24 çalışmaya hazırız. Kış lastiği ve kar zinciri hususunda lütfen hazırlıklı olalım. Rabbim hayırlısıyla bereketli yağışlar versin inşallah. Şuan itibariyle; 6 pikap, 11 kepçe, 6 greyder, 25 kamyon, 370 personel, 12 kar küreme ve tuzlama aracı karla mücadele timi olarak hazırda bekliyor” dedi.

Kar yağışı ile birlikte yeşil alanlar ve parklar beyaz örtüye büründü. Hasan Dağı, Kültürpark, Kılıçarslan Tepesi gibi mekânlarda kartpostallık görüntüler oluştu. Özlemle beklenen kar yağışının tadını çocuklar doyasıya çıkarttı.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL