Gündem

Aksaray’dan giden yardım tırları bölgeye ulaştı

Aksaray’dan deprem bölgesine gönderilen yardım malzemelerinin bir bölümü Kahramanmaraş ulaştı. Elbistan İlçesinde çadırlar kurulmaya başlanırken arama kurtarma çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. Kahramanmaraş-Pazarcık merkezli depremin ardından Aksaray’da düzenlenen yardım kampanyaları kapsamında toplanan..

Aksaray’dan giden yardım tırları bölgeye ulaştı
banner

Aksaray’dan deprem bölgesine gönderilen yardım malzemelerinin bir bölümü Kahramanmaraş ulaştı. Elbistan İlçesinde çadırlar kurulmaya başlanırken arama kurtarma çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. Kahramanmaraş-Pazarcık merkezli depremin ardından Aksaray’da düzenlenen yardım kampanyaları kapsamında toplanan malzemelerin ilk bölümü Elbistan İlçesine ulaştı.

Aksaray Valiliği, Aksaray Belediyesi ve Sultanhanı İlçe Belediyesi tarafından gönderilen yardım malzemesi yüklü tırlar Vali Hamza Aydoğdu’nun koordinasyon bölgesi olarak görevlendirildiği Elbistan İlçe merkezinde karşılandı. Bölgeye Aksaray’dan giden görevliler tarafından çadırlar kurulmaya başlandı. Temel yaşam malzemeleri, gıda, temizlik ürünlerinden oluşan malzemelerin dağıtım planlaması için çalışmalar başlatılırken Aksaray Afet Acil Durum Müdürlüğü, UMKE kurtarma ekipleri Aksaray AFAD gönüllüleri ile birlikte önceki gün başlattığı arama kurtarma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Aksaray İl Özel İdaresi tarafından deprem bölgesine gönderilen iş makinaları arama kurtarma çalışmalarına destek verirken, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gönderilen sağlık ekibi de yaralıların tedavisi için yürütülen çalışmalarda görev aldı. Yardım tırları ile birlikte Aksaray Tarım Platformu üyesi STK başkanları da beraberlerinde getirdikleri yardım malzemelerini görevlilere teslim etti. (Haber Bülteni)

 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL