Eğitim Genel Gündem

Altınsoy, öğrencileri tebrik etti

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle karne alan öğrencileri kutladı.İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Dersleri kötü olan yavrularımıza ailelerimiz daha fazla destek olmalı” dedi. Eğitimin anne..

Altınsoy, öğrencileri tebrik etti
banner

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle karne alan öğrencileri kutladı.İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Dersleri kötü olan yavrularımıza ailelerimiz daha fazla destek olmalı” dedi.

Eğitimin anne karnından başlayıp ölüme kadar devam eden bir süreç olduğuna dikkat çeken Altınsoy,  “Yaşadığımız topluma, ailemize, dünyamıza ve en önemlisi de kendimize faydalı bir yaşam sürmek için eğitimin önemini anlamalı ve ilimin peşinden koşmalıyız. Peygamber Efendimiz (S.A.V), “İlim öğrenmek her Müslümana farzdır. Allah, ilim öğrenmek amacıyla yola çıkan kimseye cennetin yolunu kolaylaştırır” hadisi ile İslam dininin eğitime verdiği önemi bir kez daha göstermektedir” diye konuştu.

‘BAŞARILI ÖĞRENCİLER YETİŞTİREREK,

GÜZEL BİR GELECEK OLUŞTURURUZ’

Altınsoy, karnelerdeki notların tek başına bir başarı ölçüsü olmadığının altını çizerek, “Öğrencilerimiz karnelerini alıp eve gittiklerinde velilerimiz karne iyiyse tebrik etsinler, eğer olumsuz bir durum varsa; eksiğimiz, kusurumuz ne diyerek değerlendirmesini yapsınlar. Karne sadece öğrencinin değil, öğretmen, veli ve müdürlerin performanslarınızın bir göstergesidir. Velilerimiz okul idaresi ve okul aile birliği ile koordineli bir şekilde hareket etmelidirler. Bu şekilde daha başarılı öğrenciler yetiştirerek, daha güzel bir gelecek oluştururuz” diye konuştu.

Eğitime olan destek ve yatırımların her zaman artacağını kaydeden Altınsoy, “AK Parti hükümeti olarak eğitime ve eğitim hizmetlerinin kalitesini artırarak yavrularımızın donanımlı, kendilerine güvenen bireyler olması için çalışıyoruz. Biliyoruz ki eğitimli yavrularımız, geleceğimizi tesis edecek ve ülkemizi ileriye taşıyacaktır. Eğitim öğretim yılını tamamlayarak karnelerini alan tüm öğrencilerimizin keyifli ve verimli bir yaz tatili geçirmelerini diliyorum. Ayrıca sınavlara girecek öğrencilerimize de başarılar diliyorum. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın Aksaray’ımıza ve ülkemizi daha ileriye taşıyacak hayırlı işlere imza atmaları için dua ediyorum” ifadelerinde bulundu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL