Gündem

ASÜ ailesi bayramlaşma töreninde buluştu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ailesi, Ramazan Bayramı tatilinin ardından kurum içinde düzenlenen bayramlaşma töreninde bir araya geldi. Rektörlük bahçesinde düzenlenen törende kısa bir selamlama konuşması yapan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay..

ASÜ ailesi bayramlaşma töreninde buluştu
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ailesi, Ramazan Bayramı tatilinin ardından kurum içinde düzenlenen bayramlaşma töreninde bir araya geldi.

Rektörlük bahçesinde düzenlenen törende kısa bir selamlama konuşması yapan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, bayramların toplumsal dayanışma ve kaynaşmaya vesile olduğunu söyledi. Bayramları ilahi bir hediye olarak yorumladıklarını ileten Prof. Arıbaş, “Günlük koşuşturmalar arasında sevdiklerimize, yakınlarımıza, akrabalarınıza yeterince vakit ayıramıyor olabiliriz. Bayramlar bir araya gelme, kırgınlıkları giderme, aile, akraba ve dostluk bağlarını güçlendirme, sevgiyi, barışı ve dayanışmayı hâkim kılma günleridir” dedi. Bayram tebrikinin ardından kampüs genelinde süren bazı çalışmalara değinen Rektör Prof. Arıbaş, ASÜ’nün bilimsel aktivitelerini yükseltmek adına gayret gösterdiklerini söyledi. Bu kapsamda bölümlerin bilimsel akreditasyon programına başvurularının yapılacağını ileten Arıbaş, “Bilimsel projelerimizi artırmak adına proje ofisimizi kurduk. Proje ofisimiz projelerini üretmek isteyen hocalarımıza danışmanlık desteği verecek. Diğer yandan Aksaray Teknoparkı geliştirmek için de çalışmalarımız sürüyor” şeklinde konuştu. Rektör Alpay Arıbaş, Diş Hekimliği Fakültesi Kliniğinin de büyük oranda tamamlandığını belirttiği konuşmasını, törene iştirak eden herkese teşekkür ederek tamamladı.

Kısa açıklamanın ardından Rektör Alpay Arıbaş ve üst yönetim akademik ve idari personelle bayramlaştı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası