Gündem

‘Çanakkale, tarihten silinmek istenen bir milletin zaferidir’

vali hamza aydoğdu,18mart çanakkale zaferi”nin 107″nci yıldönümü ve Şehitleri anma gününde bir mesaj yayınladı. geçmişimizin aziz bir hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşün en güçlü ilham kaynaklarından biri olan çanakkale zaferi”nin,..

‘Çanakkale, tarihten silinmek istenen bir milletin zaferidir’
banner

vali hamza aydoğdu,18mart çanakkale zaferi”nin 107″nci yıldönümü ve Şehitleri anma gününde bir mesaj yayınladı.

geçmişimizin aziz bir hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşün en güçlü ilham kaynaklarından biri olan çanakkale zaferi”nin, milletin gönlünde önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken aydoğdu şöyle konuştu: “milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biri olan çanakkale zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen,  vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir. bugün dünyada az sayıdaki ordunun üzerinde başarı elde eden türk askeri, çanakkale”ye savaşmak için değil adeta ölmek için gitmiştir. çanakkale;  askerine  “taarruzu değil, ölmeyi” emreden gazi mustafa kemal atatürk”ün, vatanı ve milletinin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden binlerce şehidimizin ve gazilerimizin yanı sıra, onların yanında omuz omuza mücadele veren ninelerimizin, analarımızın, topyekûn vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancın, azmin, taktik ve dehanın zaferidir. bu emsalsiz zafer sayesinde ve rengini şehitlerimizin al kanından alan bayrağımız, bağımsızlığımızın sembolü olarak sonsuza dek dalgalanacaktır. Ülkemizi her türlü tehlikeden korumak ve insanlarımızın huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Şehitlerimizin emanetleri canımızdan aziz ve başımızın tacıdır. türk tarihine altın harflerle yazılan çanakkale zaferi”nin 107″nci yıldönümü ve Şehitleri anma günü”nde;  başta gazi mustafa kemal atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi bir kez daha yad ediyor, ruhları şad, mekanları cennet, makamları ali olsun diyoruz." (haber bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası