Özel

Çeşitli lezzetler park sokaklarında

‘HAZIRLANIN KÜLTÜRPARK’A GİDİYORUZ’ Aksaray’da yakınlarıyla güneşin, yeşilliğin ve doğanın tadını doyasıya yaşamak isteyenler için KültürPark yaz sezonunu açtı. Park içerisindeki birçok alan hizmet vermeye hazır hale getirildi. Her türlü eğlencenin..

Çeşitli lezzetler park sokaklarında
banner

‘HAZIRLANIN KÜLTÜRPARK’A GİDİYORUZ’

Aksaray’da yakınlarıyla güneşin, yeşilliğin ve doğanın tadını doyasıya yaşamak isteyenler için KültürPark yaz sezonunu açtı. Park içerisindeki birçok alan hizmet vermeye hazır hale getirildi. Her türlü eğlencenin bulunduğu bol yeşillikli alanda sokak lezzetlerine de yer ayrıldı.

Parkın köşe başlarında sizleri yöresel kıyafetleriyle karşılayan Maraş usulü dondurmacılar, çocukları da yaptıkları şakalarla neşelendiriyor. Közde mısır, bardakta mısır ve haşlama mısır çeşitleriyle damakları farklı lezzetlerle tanıştıran mısırcılar, lokmaya yeni bir anlayış getiren yeni nesil çikolatalı lokmacılar ve mevsim meyveleriyle birleşen çikolata şelaleleri…

Maraş usulu dondurma satıcısı Murat Kar, “Yazın gelmesiyle birlikte biz de Kültürpark içerisinde dondurma sezonunu açtık. Parkımız yaz tatillerinde oldukça kalabalık oluyor. Eşini çocuğunu alan parka gezintiye çıkıyor. Biz de bu sırada satışlarımızı gerçekleştiriyoruz. Gelen misafirlerimize dondurma ikramında bulunurken ufak tefek şakalar yapıyoruz. En çok çocukların hoşuna giden şakalaşmalarımız aynı zamanda herkesin yüzünü güldürüyor. Biz de keyifleniyoruz. Havalar sıcak insan serinlemek istiyor.  Özel Maraş usulü dondurmamız ile biz de vatandaşlarımızı ferahlatıyoruz” şeklinde konuştu.

Kokusu parkın bir ucundan diğer ucuna kadar cağ kebabı, isteğe göre çeşitli şekillerde yapılabilen rengârenk pamuk şekeri, patatese farklı bir boyut ve anlayış getirilerek yapılan çubukta patates, sıcak ve soğuk lezzeti bir araya getiren irmik helvalı dondurma, taze meyvelerle isteğe göre yapılan tavada dondurma, her çeşidi bulunan soğuk ve sıcak kahve çeşitleri… Birbirinden lezzetli tatlarıyla yaz boyunca hizmet verecek.

Sokak Kahvecisi Özgür Özkan” Aksaray da sokak kahvecisi olarak hizmet veriyoruz. Yaz sezonu gelince de birbirinden lezzetli içeceklerimizi Kültürpark içerisinde tadıma açık hale getiriyoruz. Tam da ismimizin anlamı gibi sokak üzerinde hızlı ve çabuk, soğuk ve sıcak içeceklerimizi vatandaşlarımızla buluşturuyoruz.” Foto-Haber: Sümeyye ÇALIŞKAN

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL