Gündem

Dinçer ‘Altyapıda hedefimize ulaştık’

Aksaray Belediyesi sorunsuz bir şehir ve kesintisiz belediye hizmetleri için başlattığını ifade ettiği altyapı seferberliğinde hedefe ulaşıldığını bildirdi. Kent genelinde altyapı ve üstyapı yenileme çalışması başlattıklarını aktaran Aksaray Belediyesi, alt..

Dinçer ‘Altyapıda hedefimize ulaştık’
banner

Aksaray Belediyesi sorunsuz bir şehir ve kesintisiz belediye hizmetleri için başlattığını ifade ettiği altyapı seferberliğinde hedefe ulaşıldığını bildirdi. Kent genelinde altyapı ve üstyapı yenileme çalışması başlattıklarını aktaran Aksaray Belediyesi, alt yapıda yenileme ihtiyacı duyulan mahallelerde asbest boru değişimleri, kanalizasyon hattı yenileme çalışmaları, yeni içme suyu şebeke hatları ve yağmur suyu şebeke hatlarında yenileme çalışması yaptı.

‘EKİPLERİMİZ ALTYAPI AĞINI İLMEK İLMEK ÖRDÜ’

Ömrünü tamamlamış, insan sağlığına zararlı hale gelmiş olan 108 kilometrelik asbest boruların yeni nesil uzun ömürlü polietilen borularla değiştirilmesi için çalışma başlatıldığını dile getiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, çalışmalarla ilgili şöyle konuştu: “2022 yılında 108 kilometrelik asbest boruların değişimi yüzde 95 oranında tamamlandı. Yapılan asbest boru değişimiyle su kesintilerinin önüne geçilirken yüzde 40 su tasarrufu sağlanmış oldu. Ekiplerimizle birlikte 2022 yılında toplam 31 kilometre 539 metre uzunluğunda içme suyu şebeke hattının yapımını gerçekleştirdik. Yağmur ve kar yağışları sonrası oluşan su birikintilerinin önüne geçmek amacıyla yağmur suyu şebeke hattı yapımını yaygınlaştırmıştık. Yağışlar sonrası vatandaşlardan gelen talepler üzerine, ekiplerimizin tespit ettiği noktalara yağmur suyu şebeke hatları yapıldı. 2022 yılında 8 kilometre 697 metre yeni yağmur suyu şebeke hattının yapımı gerçekleştirildi. 3,5 yılda yapılan 18 kilometrelik yağmur suyu şebeke hattı sayesinde yağışlar sonrasında şehrin birçok noktasında ortaya çıkan su birikintisi görüntüleri ortadan kaldırıldı. Kanalizasyon eksikliği bulunan mahallelere yeni kanalizasyon hatları ve ızgaraları yerleştirildi. Şehri altyapı ağı ile ilmek ilmek ören ekiplerimiz, 2022 yılında 7 kilometre 636 metre yeni kanalizasyon hattının yapımını gerçekleştirdi. 2022 yılında altyapı hedeflerimize ulaştık” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL