Spor

‘Engel yeter ki kalplerde olmasın’

‘spor aŞki engel tanimaz” projesİ Özel sporcularin yÜzÜnÜ gÜldÜrdÜ milli eğitim bakanlığı ile gençlik spor bakanlığı tarafından düzenlenen ‘spor aşkı engel tanımaz” projesi doğrultusunda aksaray”da Özel eğitim okullarına spor malzemesi..

‘Engel yeter ki kalplerde olmasın’
banner

‘spor aŞki engel tanimaz” projesİ Özel sporcularin yÜzÜnÜ gÜldÜrdÜ

milli eğitim bakanlığı ile gençlik spor bakanlığı tarafından düzenlenen ‘spor aşkı engel tanımaz” projesi doğrultusunda aksaray”da Özel eğitim okullarına spor malzemesi dağıldı.

dağılgan spor salonu”nda düzenlenen programda özel eğitim okullarına basketbol topu, voleybol direği, masa tenisi, bocce seti, sağlık topu, koşu bandı, yer minderi gibi 30 farklı malzemeden oluşan spor dağıtıldı. dağıtım törenine aksaray valisi hamza aydoğdu, İl milli eğitim müdürü hacı Ömer kartal, gençlik ve spor İl müdürü aslan yıldız ile aile ve sosyal hizmetler İl müdürü İsrafil aktürk katıldı.

malzeme dağıtımı sonrası konuşan aydoğdu, “gençlik ve spor bakanlığımız tarafından ‘spor aşkı engel tanımaz” projesi doğrultusunda yürütülen özel eğitim okullarındaki kardeşlerimize malzeme dağıtımını yaptık. türkiye”deki ilk paralimpik tesislerin ilimizde olması şehrimiz açısından büyük bir önem taşıyor. buradaki sporcularımız al bayrağımızı hem ulusal hemde uluslararası arenada gururla hep dalgalandırmışlardır. sadece sporda değil, hayatın her anlamında aşılmayacak engel yoktur. yeter ki engeller gönlünüzde ve kalbinizde olmasın” dedi.

Özel sporcularin cazİbe merkezİ: aksaray

gençlik ve spor İl müdürü arslan yıldız ise, “İlimizde paralimpik spor branşlarında lisanslı olan bedensel engelli federasyonu”na kayıtlı 90 sporcu, görme engeli olan 79 sporcu, işitme engelli olan 89 sporcu, özel sporcumuz ise 504 toplamda ise 762 sporcumuz bulunuyor. paralimpik branşlarda 8 milli sporcumuz var. bu sporcularımızın 4 tanesi aksaray tarihinde bir ilki gerçekleştirmiş ve 2021 tokyo olimpiyatları”nda ilimizi ve ülkemizi başarılı bir şekilde temsil ederek bizleri gururlandırmışlardır. aksaray genelinde paralimpik sporculara yönelik çok ciddi yatırımlar yaptık. engelli sporculara yönelik merkez spor salonumuz ve türkiye”de tek olan paralimpik oyunları hazırlık merkezimiz milli takımlarımız için cazibe merkezi haline gelmiştir. bunun yanında özel sporcularımıza da yetenek taraması yaptık. Özel sporcularımızı tesislerimizde yetiştirip geleceğin şampiyonları yapacağız” diye konuştu. foto-haber: erkan altuntaŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL