Özel

Geleceğin gazetecileri sahada

Kitap Günleri Fuarı, Fatih Mahallesi’ndeki pazar alanında düzenlenen törenle açıldı. Aksaray Belediyesi tarafından 4’üncüsü düzenlenen Kitap Günleri Fuarının ikinci günü Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencileri fuarda yerini..

Geleceğin gazetecileri sahada
banner

Kitap Günleri Fuarı, Fatih Mahallesi’ndeki pazar alanında düzenlenen törenle açıldı.
Aksaray Belediyesi tarafından 4’üncüsü düzenlenen Kitap Günleri Fuarının ikinci günü Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencileri fuarda yerini alan yayınevlerini ziyaret etti.


ASÜ Gazetecilik Bölümü 4. Sınıf öğrencileri Basın Fotoğrafçılığı dersi kapsamında kitap fuarını gezdi. Fuarda stant açan birçok yayınevini gezen öğrenciler çeşitli kitaplar hakkında bilgi aldı. Mesleğe dair pratik kazanmak amacıyla kitapçılarla görüşüp fotoğraf çeken geleceğin iletişimcileri, fuar alanını bir saha çalışması deneyimi olarak değerlendirdi. Alan derinliği, perspektif ve kompozisyon üzerine fotoğraf çekimi yapan öğrenciler aynı zamanda çektikleri fotoğraflar için kurgu yöntemiyle özel haber üretti.
Fuar alanında ki birçok etkinliği yakından takip eden öğrenciler, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ile de bir süre sohbet etti. Fuarla ilgili düşüncelerini belediye başkanıyla paylaşan gazetecilik öğrencileri, günün anısına Dinçer ile fotoğraf çekilerek fuar alanından ayrıldı. Foto-Haber: Sümeyye ÇALIŞKAN

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL