Gündem

‘Görülmeye değer bir bahçe’

LAVANTA BAHÇESİNİN BAHAR BAKIMLARININ YAPILDIĞINI İFADE EDEN DİNÇER; ‘LAVANTA BAHÇEMİZ TARIM VE TURİZMİN BULUŞMA NOKTASI OLDU’ Aksaray Belediyesi tarafından 20 bin metrekare arazi üzerine 16 bin lavanta fidesinin dikimigerçekleştirilmişti. Yaklaşık..

‘Görülmeye değer bir bahçe’
banner

LAVANTA BAHÇESİNİN BAHAR BAKIMLARININ YAPILDIĞINI İFADE EDEN DİNÇER; ‘LAVANTA BAHÇEMİZ TARIM VE TURİZMİN BULUŞMA NOKTASI OLDU’

Aksaray Belediyesi tarafından 20 bin metrekare arazi üzerine 16 bin lavanta fidesinin dikimigerçekleştirilmişti. Yaklaşık 5 yıl boyunca her mevsim özenle bakımı yapılan Lavanta Bahçesinde yabancı otla mücadele, çapalama ve gübreleme gibi çalışmalar yapılarak lavantalar yetiştirildi.

Lavanta Bahçesi ile vatandaşların aileleri ile birlikte hoş vakit geçirebilecekleri şehre yeni sosyal donatı alanları oluşturmayı planlayan Aksaray Belediyesi, tarım şehri Aksaray’da tıbbi aromatik bitkilerin yetişebileceğini de göstermiş oldu. Lavanta Bahçesi üreticileri içinde model bir üretim alanı oldu.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, lavanta bahçesinin görülmeye değer olduğunu belirterek; “Tarımda bir marka olan şehrimizde aromatik bir bitki olan lavantanın, turizm ve endüstriyel olarak değerlendirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimizin bir potansiyelini daha açığa çıkarttığımız lavanta bahçelerimizin bakımlarını yaptık. Bu projemiz ile tarım ve turizmi buluşturduk. Çiftçilerimiz buradan elde ettikleri deneyimleri kendi tarlalarında uygulayarak alternatif ürün yetiştirebileceklerini gösterdik. Yaz geldiğinde lavantalarımız çiçek açacak ve hemşerilerimiz doyumsuz bir manzaranın yanında doğa ve tabiat ile baş başa kalabileceği bu alandan en güzel şekilde istifade edecektir”dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası