banner
Siyaset

Maliyetini karşıladı 4 katı oranında kar sağladı

ÜRETKEN VE VİZYONER BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE KURULAN GES PROJESİNDEN MALİYETİNİN 4 KATI KADAR GELİR EDİLDİ Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in Üretken Belediyecilik anlayışı ile Salı Kapalı Semt Pazarı çatısında hayata..

Maliyetini karşıladı 4 katı oranında kar sağladı
banner

ÜRETKEN VE VİZYONER BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE KURULAN GES PROJESİNDEN MALİYETİNİN 4 KATI KADAR GELİR EDİLDİ

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in Üretken Belediyecilik anlayışı ile Salı Kapalı Semt Pazarı çatısında hayata geçirdiği GES projesi ile maliyetinin 4 katı kadar elde edildi. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in yenilikçi projelerinden olan GES Projesi şehrin enerji potansiyelini açığa çıkartmakta öncü oldu.

Aksaray Belediyesi’nin yenilenebilir enerji kaynaklarının farklı alanlarda kullanımını yaygınlaştırmak, enerji üretiminde fosil kaynakların etkisini azaltmak ve enerji verimliliğinin artırılmasını sağlamak amacıyla kapalı Salı semt pazarı üzerinde kurulan güneş panelleri, verimliliğin artırılmasının yanı sıra belediyeye önemli bir gelir kapısı da oluşturuldu. 3 yıl önce 13 bin metrekarelik alan üzerine kurulan Güneş Enerjisi Santrali 3.5 Milyon TL maliyetle kurulan 13 Bin metrekarelik alan üzerine kurulan Güneş Enerjisi Santralinden 15.1 Milyon TL gelir elde edildi. Elde edilen gelirler vatandaşlara Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere bütçeye aktarıldı.

Güneş Enerji santrali projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin potansiyellerini açığa çıkartarak şehre bir gelir kapısı aralamanın üretken ve vizyoner belediyeciliğin bir gereği olduğunu belirtti.

Üretken Belediyecilik anlayışı ile ilgili açıklamalarda bulunan Dinçer; “Belediyeler her anlamda şehirlerin gelişmesi ve kalkınması için öncü ve lokomotif kuruluşlardır. Şehirlerin sahip olduğu potansiyeli harekete geçirmek belediyelerin en önemli görevlerinden birisidir. Gelişmenin ve kalkınmanın en temel dinamiği üretmektir. Üretimin olduğu bir yerde diğer bütün sektörler daha sağlıklı oluşur ve gelişir. Bir şehrin her metrekaresi ne kadar iyi değerlendiriliyorsa o şehir o kadar üretiyor ve o kadar gelişmiş demektir. Bizde görev sürecimiz boyunca şehrimizin tüm potansiyellerini avantaja dönüştürmek için projeler ürettik. Bu projelerden Salı Kapalı Semt Pazarı üzerinde hayata geçirdiğimiz GES Projesinden belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere ciddi bir gelir elde ettik. Tabi ki bunu şehrimizin güneşlenme süresine borçluyuz. Aksaray günlük ortalama güneşlenme süresinin yüksek olmasından dolayı GES projelerinin Türkiye’de uygulanabildiği en iyi alanlar içerisinde yer alıyor. Bizde şehrimizin bu potansiyelini ortaya çıkartmak için kapalı Salı semt pazarı üzerine kurduğumuz tesisten önemli ölçüde verim elde ettik. Yeni dönemde de Üretken Belediyecilik anlayışımızdan taviz vermeden çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası