Gündem

MEDAŞ’tan 2,1 milyarlık yatırım

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş., hizmet verdiği Aksaray, Konya, Niğde, Kırşehir, Nevşehir ve Karaman illerinde, artan enerji talebini karşılamak amacıyla 2,1 milyar liralık yatırım yapacağını açıkladı. 2021 yılında 1,17 milyar lira..

MEDAŞ’tan 2,1 milyarlık yatırım
banner

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş., hizmet verdiği Aksaray, Konya, Niğde, Kırşehir, Nevşehir ve Karaman illerinde, artan enerji talebini karşılamak amacıyla 2,1 milyar liralık yatırım yapacağını açıkladı.

2021 yılında 1,17 milyar lira tutarında yatırımı tamamlandığı bilgisini veren MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş, 2022 yılında bu rakamı arttırarak 2,1 milyar lira yatırım tutarını tamamlamayı hedeflediklerini aktardı.

Uçmazbaş,  bu yatırımların ekonomik ömrünü doldurmuş tesislerin yenilenmesi, alternatif yeni hatların yapılması, yeni yerleşim yerlerinin enerjilendirilmesi, havai şebekelerin yer altına alınması ve cadde-sokak aydınlatmalarından oluştuğunu paylaştı. Yapılan bu yatırımlar ile son 3 yılda arıza sayısının yüzde 35 oranında düşüş gösterdiğini ifade eden Uçmazbaş, abone başına düşen kesinti sayısı yüzde 21, kesinti süresinde ise yüzde 41 düşüş gözlendiğini belirtti. Ar-Ge ve teknoloji yatırımlarına da önemli bütçeler ayırdıklarını belirten Uçmazbaş, tedarik sürekliliği ve teknik kalitenin artırılması, kullanılan malzemelerin yerli ve milli imkanlarla üretilmesi amacıyla 15,6 milyon liralık 21 Ar-Ge projesi yürütüldüğü bilgisini de verdi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL