Gündem

‘Medresemiz toplumun her kesimine hitap edecek’

DİNÇER, AÇILIŞA HAZIRLANAN BEDRİYE MEDRESESİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yapımı tamamlanarak açılışa hazırlanan Bedriye Medresesinde incelemelerde bulundu. Aksaray’da tarihi yapıları koruma altına aldıklarını bildiren Belediye Başkanı Dr…

‘Medresemiz toplumun her kesimine hitap edecek’
banner

DİNÇER, AÇILIŞA HAZIRLANAN BEDRİYE MEDRESESİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yapımı tamamlanarak açılışa hazırlanan Bedriye Medresesinde incelemelerde bulundu.

Aksaray’da tarihi yapıları koruma altına aldıklarını bildiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Kalanlar Köprüsü, Kılıçarslan Türbe ve Köşkü, Melik Mahmut Gazi Hangahı, II. Kılıçlarsan Hamamı, Pir Ali Sultan, Hasas Baba ve Hamza Baba Türbelerinden sonra Bedriye Medresesi’nde başlatılan  restorasyon çalışmalarının tamamlandığını aktardı.

Açılışa hazır hale getirilen Bedriye Medresesinde incelemelerde bulunan Evren Dinçer, tarihi süreçler içerisinde eğitim merkezi, fetvahane gibi amaçlarla kullanılan Bedriye Medresesi’nde restorasyonlarının tamamlandığını söyledi. Başkan Dinçer, Bedriye Medresesinin toplumun her kesiminden vatandaşa hitap edecek biçimde dizayn edildiğini duyurdu.

Bedriye Medresesinde verilecek hizmetlerle ilgi açıklamalarda bulunan Dinçer, şöyle konuştu: “Taşpazar Mahallesi’nde bulunan Anadolu Selçuklu Sultanı I. Gıyaseddin Keyhüsrev döneminde inşa edildiği tahmin edilen Osmanlı döneminin önemli ilim merkezleri arasında yer alan ve günümüzde Kadıoğlu Medresesi olarak anılan Bedriye Medresesi restore çalışmalarını tamamladık. Aslına uygun olarak hayata geçirdiğimiz medresemizin içerisinde gençlerin severek kullandığı Kitap Kafe alanı bulunuyor. Restoran hizmetlerinin de verileceği medresemizde bireysel çalışma odaları ve dinlenme alanları bulunuyor. Ayrıca doğal taşların sergileneceği iki farklı sergi salonumuza da vatandaşlarımızın yoğun ilgi göstereceğini düşünüyoruz. Bu projemiz ile şehrimize bir sosyal ve kültür tesisini daha kazandırmış olduk. Şehrimiz için hayırlı olsun.” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası