Siyaset

 ‘Sandığa ve milletin iradesine sahip çıkacağız’

AK PARTİ AKSARAY İL SEÇİM İŞLERİ BAKANLIĞI SANDIK GÖREVLİLERİ İÇİN EĞİTİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR AK Parti Aksaray İl Başkanlığı tarafından 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için..

 ‘Sandığa ve milletin iradesine sahip çıkacağız’
banner

AK PARTİ AKSARAY İL SEÇİM İŞLERİ BAKANLIĞI SANDIK GÖREVLİLERİ İÇİN EĞİTİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

AK Parti Aksaray İl Başkanlığı tarafından 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için sandık görevlisi, bina ve okul görevlilerine yönelik eğitim programı düzenledi.

Merkez İlçe Başkanı Av. Muammer Gür, 20 yıldır Türkiye için çalışan ve eğitimden sağlığa, ulaşımdan iletişime, kültür-sanattan çevreye kadar birçok alanda büyük reformlar yaptıklarını ifade etti.

Sandık görevlilerine seslenen Gür, sandıklara sahip çıkılmasını istedi. Oy verme işlemi tamamlandıktan sora kullanılan oyların sayımından tutanaklara işlenmesine kadar tüm aşamada dikkatli olunması için uyardı.

Sandıklara sahip çıkılmasını isteyen Gür, “Sandık kurulu üyeliği çok kutsal bir görevdir. Oy namustur, sandık kurulu üyeliği yapacak arkadaşlarımızın, vatandaşların kullandığı oylara sonuna kadar sahip çıkacağına inanıyorum” dedi.

14 Mayıs’ta Türkiye’nin önemli bir seçime gittiğini anımsatan Milletvekili adayı Hüseyin Altınsoy ise , “Bu seçim 6 artı 1 ile falan değil, 50 artı 1 ile kazanılacak ve o bir oy sizlere emanet olacak. Onu artıya da çevirmek sizin sorumluluğunuz, eksiye de getirmek sizin sorumluluğunuz. Sandık namustur, çok önemlidir, her zaman da öyle olmuştur. Bizler AK Parti ailesi olarak ne bir başka siyasi partinin bir oyuna göz dikeriz ne de kendi oyumuza dokundururuz. Vatandaşımızın oyu, geleceğiyle ilgili beklentisi demek. Çocuğunun geleceğini emanet ettiği o sandık demek. Biz Türkiye’nin geleceğine, bunca emeğimize, bunca esere ve daha nice eserlerimize sahip çıkmış oluyoruz” diye konuştu.

‘14 MAYIS BİR DÖNÜM NOKTASIDIR’

14 Mayıs’ta Türkiye’nin bütün kazanımlarının şekilleneceğini, ülke için tarihin bambaşka bir noktaya taşınacağı bir sürecin eşiği olduğunu vurgulayan Altınsoy, “Cumhurbaşkanımıza sordular, ‘15 Mayıs sabahı gazetelerde hangi manşetin atılmasını hayal ediyorsunuz?’ dediler. O da şöyle dedi, ‘Türkiye Yüzyılı başlıyor’. Var mıyız bu manşeti attırmaya? Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşları olarak bu tarihi zaman diliminden geçerken nasıl 14 Mayıs 1950 bir dönüm noktasıdır, Adnan Menderes ve arkadaşları, ‘Yeter söz milletindir’ diyerek milletin büyük teveccühüyle tarih yazmıştır ama daha sonra vesayet odakları onların peşini bırakmamış ve ne yazık ki çok büyük acılar yaşanmıştır. Bugün ondan 73 yıl sonra 2023’te, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında 14 Mayıs 2023’te bizler de 100 sene sonra hatırlanacak ve inşallah bu yazılan yeni tarihin sadece şahitleri değil, Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasının yanında imzası olanlar olacağız” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası