Siyaset

‘TEKNOFEST Türkiye için büyük bir adımdır’

MHP 28. Dönem Aksaray Milletvekili Adayı Ramazan Kaşlı, vatandaşlarla temaslarını kent merkezinde gerçekleştirdiği ziyaretlerle sürdürdü. Kaşlı, ziyaretlerinde geçtiğimiz günlerde Aksaray’da Tuz Gölü bölgesinde gerçekleştirilen ‘TEKNOFEST’ füze atışı denemeleriyle ilgili bilgiler..

‘TEKNOFEST Türkiye  için büyük bir adımdır’
banner

MHP 28. Dönem Aksaray Milletvekili Adayı Ramazan Kaşlı, vatandaşlarla temaslarını kent merkezinde gerçekleştirdiği ziyaretlerle sürdürdü. Kaşlı, ziyaretlerinde geçtiğimiz günlerde Aksaray’da Tuz Gölü bölgesinde gerçekleştirilen ‘TEKNOFEST’ füze atışı denemeleriyle ilgili bilgiler verdi.

Kaşlı, “Aksaray için çok mutlu edici bir haber. ROKETSAN’ın füze atış denemeleri Tuz Gölü’nde yapıldı. Bu da yerli ve milli üretimde bir adım daha ileri gittiğimizin kanıtıdır. TEKNOFEST füze yarışları düzenleniyor ve gençlerimizin önü açılıyor. TEKNOFEST savunma teknolojileri anlamında Türkiye’yi bir adım daha ileriye taşıyan önemli bir organizasyondur.Gençlerimizin önünü açmak için her türlü imkânı sağlamalıyız. Savunma sanayimiz için bu tür organizasyon sayısını artırıp Ar-Ge çalışmalarına destek vermeliyiz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhur İttifakı birlikteliğinde bu konuda güçlü yatırımlar yapmayı planlıyoruz. Teknoloji yarışmaları, sergiler ve gösteriler ile çocuklarımızı daha küçük yaşlarda bu alanlara yönlendirirsek milli ve yerli savunma sistemimiz o kadar hızlı gelişir” dedi.

Yaşı küçük olan çocukların oyun ile başlayan bu eğitim serüveninin ileride Türkiye’ye önemli yatırımlar olacağını belirten Kaşlı, “Bu tür etkinlikleri halka açık ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Halkımızın yerli ve milli üretimlerimizi görmesi gerekiyor ve TEKNOFEST bu görevi üstleniyor. Bu etkinlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı öncülüğünde genel olarak ASELSAN, ROKETSAN, HAVELSAN, Türksat, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi, Türk Hava Kurumu ve birçok üniversite ortak bir şekilde yer almaktadır. Bu organizasyonun altyapısı çok güçlüdür” diye konuştu.

TEKNOFEST’in büyük uğraşlar sonucu var olduğunun altını çizen Kaşlı, “Biliyorsunuz ki TEKNOFEST roket yarışmaları Aksaray’ımızda düzenlendi. Bu gururu Aksaray’da yaşamak bizim için ayrı bir gururdur. İmkânı olan her vatandaşımız bu etkinliği takip etmelidir. Bu sene Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşecek bu organizasyonu internet ortamından canlı takip edebilirsiniz” diye konuştu.

‘YERLİ VE MİLLİ UÇAKLARIMIZ  GÖKYÜZÜNDE HAVALANACAK’

Bayraktar TB2, ANKA ve Kızıl Elma uçakları başta olmak üzere yerli ve milli uçaklarımızın önemine de vurgu yapan Kaşlı, “İnsansız hava aracımız ANKA, serseri mayınları tespit edebilen uçağımız. 2021 yılında envanterimize kazandırdığımız AKINCI yine TEKNOFEST’te sergilenecek. Bayraktar TB2 uçağımız 27 saat göklerde kalmayı başarmış bir uçaktır. 2014 yılından beri aktif olarak kullanılmaktadır. SOLOTÜRK zaten kendi kendine bir özgürlüktür.  Türkiye’nin özgürlüğü SOLOTÜRK’tür. Yalnızca Türkiye’nin böyle güçlü bir SOLOTÜRK’ü var biliyorsunuz. Bizim böyle yerli ve milli başarılarımız vardır. İstediğimiz an vetolara karşı gelip her şeyi yapabiliriz. Göklerde yankılanan ses Türk’ün sesi olacaktır”dedi.

Kaşlı, Türk pilotlarının çok büyük başarılar gerçekleştirdiğini belirterek, Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” sözlerini hatırlattı. Kaşlı, “İstikbal, özgürlük ve bağımsızlık göklerden gelmektedir. Daha önce bu üretimlerimiz halka açık şekilde gösterilmemişti. Yerli ve milli üretimimiz olan ‘Kemankeş Mini Akıllı Seyir Füzesi’ tüm halkımıza ilk kez TEKNOFEST finalinde gösterilecek. Milli Muharip Uçak ilk kez sanal gerçeklik gözlüğüyle denenecek. Bayraktar TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı’da halka açık şekilde sergilenecek” dedi.(Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası