Gündem

‘Yapılan her eserle gurur duyuyoruz’

BAŞKAN DİNÇER, TOKİ BÖLGESİNDEKİ KİTAP KONAĞINI İNCELEDİ Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, önümüzdeki günlerde hizmete açılması planlanan TOKİ Bölgesindeki Kitap Konağında incelemelerde bulundu. Aksaray Belediyesi tarafından TOKİ Bölgesi, Hasas ve..

‘Yapılan her eserle gurur duyuyoruz’
banner

BAŞKAN DİNÇER, TOKİ BÖLGESİNDEKİ KİTAP KONAĞINI İNCELEDİ

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, önümüzdeki günlerde hizmete açılması planlanan TOKİ Bölgesindeki Kitap Konağında incelemelerde bulundu.

Aksaray Belediyesi tarafından TOKİ Bölgesi, Hasas ve Nakkaş Mahalleri ile Paşacık Mahallesinde projelendirilen kitap konaklarında çalışmalar tamamlandı.

Başkan Dinçer, kitap konaklarının modern görünümüyle yakın zamanda hizmete açılarak kitapseverlerin kullanımına sunulacağını belirtti. Dinçer, Kitap Konaklarını her yaş grubunun özellikle gençler ve öğrencilerin rahatlıkla kullanabileceğini söyledi.

Dinçer, “Kitap Konaklarımızın tamamı zengin içeriğe sahip olacağı için kitap alma ve kitap okuma noktasında herkesin ihtiyacını karşılayan birer yaşam alanı olacak. Bu tesisimizden okumayı seven, araştırmaya meraklı her vatandaşımız faydalanabilecek. Özellikle gençlerimiz, kitap konaklarına yoğun ilgi gösteriyor. Çünkü Azmi Milli Bahçemizdeki kitap konağımızı kullanan üniversiteli gençlerimiz ve öğrencilerimiz sunulan hizmetlerden memnunlar. Bizden yeni kitap konağı yapmamız konusunda sürekli talepleri oluyor. Bizde gençlerimizin bu talebini karşılıksız bırakmadık. 3 farklı mahallede kitap konakları projemizi tamamladık” dedi.

‘BİLGİYE ERİŞİM HERKESE AÇIKTIR’

TOKİ’de yapılan kitap konağında gece ışıklandırmasının tamamlanarak modern bir görünüme kavuştuğunu işaret eden Başkan Dinçer, “Gençlerimiz, boş vakitlerini Kitap Konağımıza gelerek değerlendirebilirler. Burada rahatlıkla ders çalışabilirler, kitap okuyabilirler, araştırma yapabilirler. Biz çocuklarımıza ve gençlerimize yaptığımız her hizmetten ve onlara kazandırdığımız her eserle gurur duyuyoruz. Millet Kıraathanelerimiz olsun Kitap Konaklarımız olsun bilgiye erişim ihtiyacı olan herkese açıktır.” ifadelerini kullandı. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL