Özel

Yumurtanın tanesi 2 liraya dayandı

Aksaray’da bu hafta başı 55 liraya kümesten çıkan yumurtanın kolisi marketlerde 60-65 liraya kadar yükseldi. Geçen yılın aynı döneminde bir adet yumurtanın fiyatı 80 kuruş seviyelerindeyken Ekim ayı itibariyle bir..

Yumurtanın tanesi 2 liraya dayandı
banner

Aksaray’da bu hafta başı 55 liraya kümesten çıkan yumurtanın kolisi marketlerde 60-65 liraya kadar yükseldi. Geçen yılın aynı döneminde bir adet yumurtanın fiyatı 80 kuruş seviyelerindeyken Ekim ayı itibariyle bir yumurtanın tanesi üreticide yaklaşık 2 liraya kadar yükseldi. Marketlerde ise ebatlarına göre kolisi 55-60 liraya satılmaya başlaması tüketicileri üzdü.

Yumurta fiyatlarının sık sık gündeme gelen bir konu olduğunu ifade eden Mustafa Tekeli, “Yumurta üreticileri olarak uzunca bir zaman zarar ettik. Bunun sonucunda kümeslerdeki tavuk kapasitesini düşürmek zorunda kaldık. Yumurta üreticileri olarak şu anda ülkemizde ve şehrimizde yarı kapasiteyle üretim yapıyoruz. Üretim az olunca da fiyatı yükseliyor. Bunun yanında maliyetlerde yumurta fiyatlarının artmasını tetikliyor. Yumurta fiyatları arz talebe göre sık sık değişiyor” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

 

   

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL