Gündem

Haşere ile etkin mücadele

Aksaray Belediyesi il genelinde haşerelerle mücadele için 6 araç üstü, 40 mobil ekipman ile 48 mahallede ilaçlama çalışması yapıyor. Aksaray Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünce yürütülen ilaçlama çalışması araç üstü ekipmanlar..

Haşere ile etkin mücadele
banner

Aksaray Belediyesi il genelinde haşerelerle mücadele için 6 araç üstü, 40 mobil ekipman ile 48 mahallede ilaçlama çalışması yapıyor. Aksaray Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünce yürütülen ilaçlama çalışması araç üstü ekipmanlar ve mobil ekiplerce yürütülüyor.

İl merkezinde bulunan 48 mahalleyi kapsayan cadde ve sokaklarının tamamı haftanın 7 günü belirli düzen ve periyotlarla ilaçlanırken, ilaçlama çalışmalarında Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı doğanın dengesini bozmayacak ve insan sağlığına zarar vermeyecek biyosidal ürünler kullanılıyor.

Aksaray Belediyesi ekiplerince, araç üstü ekipmanlarla her gün 18.30 ila 22.00 saatleri arasında sokak ilaçlaması gerçekleşirken vektör ve haşerelerin üremeye elverişli hale gelen dere, kanal gibi su birikintilerinde zararlılara karşın koruyucu önlemler alınıyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehir genelinde insan ve çevre sağlığını tehdit eden haşerelere karşı doğaya zarar vermeden etkin bir mücadele sergilendiği belirtti. Dinçer, “Aksaray Belediyesi olarak vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek, huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşamalarını sağlamak için haşere ve zararlılara karşı mücadelemiz devam ediyor” dedi. Vatandaşların Aksaray Belediyesinin 0552 888 68 68 numaralı Whatsapp iletişim hattına yazılı veya 444 55 68 nolu çağrı merkezini arayarak belirlenen tarife üzerinden ev, işyerleri ve apartmanları için ilaçlama hizmeti talebinde bulunabileceği açıklandı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL