Eğitim

ASÜ’de lisansüstü alanda 10 yeni program onaylandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ)’n de faaliyet gösteren 3 enstitü için yapılan bir doktora, 8  tezli yüksek lisans ve bir tezsiz yüksek lisans programının açılmasına dair toplam 10 talep Yükseköğretim Kurulu (YÖK)..

ASÜ’de lisansüstü alanda 10 yeni program onaylandı
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ)’n de faaliyet gösteren 3 enstitü için yapılan bir doktora, 8  tezli yüksek lisans ve bir tezsiz yüksek lisans programının açılmasına dair toplam 10 talep Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylandı.

Yapılan hazırlık çalışmaları ve müracaatların ardından Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne bir doktora ve 5 tezli yüksek lisans, Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne 3 tezli yüksek lisans ve Fen Bilimleri Enstitüsü’ne bir tezsiz yüksek lisans programı kurulmasına ilişkin talepler kabul edildi. Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde faaliyet gösterecek olan programlar şöyle: Veterinerlik Fizyolojisi Anabilim Dalı Doktora Programı, Antrenörlük Eğitimi Anabilim Dalı Hareket ve Antrenman Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programı, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Tezli Yüksek Lisans Programı, Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği Tezli Yüksek Lisans Programı, Veterinerlik Besin, Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Tezli Yüksek Lisans Programı ve Biyoistatistik Tezli Yüksek Lisans Programı. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde kurulan yeni programlar Arkeoloji Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Tezli Yüksek Lisans Programı ve Eğitim Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programı olurken, Fen Bilimleri Enstitüsü’ne ise Matematik Eğitimi Bilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans Programı kuruldu.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, lisansüstü alana dair titiz bir büyüme stratejisi izlediklerini belirterek, “Yeni programlar şehrimize hayırlı olsun. Üniversitemiz ve şehrimiz için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz” dedi.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL