Siyaset

Cumhur İttifakı muhtarlarla buluştu

Aksaray’da Cumhur İttifakı İl Başkanları, Milletvekilleri ve Belediye Başkanları; Aksaray Köy Muhtarları Derneği ve Merkez Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen, ‘Cumhur’un temsilcileri muhtarlarla buluşuyor’ programında köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya..

Cumhur İttifakı muhtarlarla buluştu
banner

Aksaray’da Cumhur İttifakı İl Başkanları, Milletvekilleri ve Belediye Başkanları; Aksaray Köy Muhtarları Derneği ve Merkez Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen, ‘Cumhur’un temsilcileri muhtarlarla buluşuyor’ programında köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Aksaray Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Fikret Köse ve Köy Muhtarları Derneği Başkanı Emin Koçak’ın ev sahipliğinde Öğretmen Evi’nde düzenlenen “Cumhur’un temsilcileri muhtarlarla buluşuyor” programı Cumhur İttifakı İl Başkanları, Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarının katılımıyla başladı.

28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı 2.tur seçimlerinin konuşulduğu programda Cumhur İttifakı temsilcilerinin sahada yaptıkları seçim çalışmalar anlatıldı. Muhtarlara seçim öncesinde ve seçim sürecinde yapacakları çalışmalar sunumlarla anlatılırken, Cumhur İttifakı’nın köy ve mahallelerde yapacakları projeler tanıtıldı. Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu, Ramazan Kaşlı ve Hüseyin Altınsoy saha çalışmalarının muhtarlarla hızlanacağını aktardı.

‘GÜÇLÜ KATILIMLA DAHA BAŞARILI SONUÇLAR ELDE EDECEĞİZ’

Daha güçlü katılımlarla daha başarılı sonuçlar alınacağını belirten AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, “Milletvekilinden muhtarına, belediye başkanından il genel meclis başkanına kadar büyük Türkiye davasına gönül veren ve Türkiye’nin büyümesine sevinen tüm kardeşlerim hepiniz ayrı özelsiniz. Söylenecek her şey söylendi. Esasen niyet belli, hepimiz biliyoruz. Türkiye bir seçim yaşıyor, bitmedi devam ediyor. Pazar günü inşallah Cumhurbaşkanımız Aksaray’da rekor oy alacak. Ama bizler o kutlu demokrasi şöleninde bekamıza, istikrarımıza sahip çıkacağız. Sandıklarda güçlü katılımlara, güçlü oylar alacağız. Bekamızı güçlü tutmak sizlerin elinde, çünkü sizler vatandaşımızla her zaman iç içe olan demokrasinin güçlü bekçilerisiniz. Bizler sizlerle yol yürüyeceğiz. 28 Mayıs’ta daha güçlü katılımla daha başarılı sonuçlar elde edeceğiz. Aksaray’ımızı 14 Mayıs’ta nasıl ilk 10 içerisinde tuttuysak bu seçimde de zirveye sizlerle taşıyacağız” dedi.

‘DEMOKRASİ ŞÖLENİNDE BEKA VE İSTİKRARA SAHİP ÇIKACAĞIZ’

Hedeflerinin 2.turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı rekor oy ile destekleyerek demokrasiye sahip çıkmak olduğunu söyleyen MHP Milletvekili Ramazan Kaşlı, “Bugün burada muhtarlarımızla istişare etmekten çok memnun oldum. Sizler vatandaşın içinde, birebir onlarlasınız. Biz ne kadar milletvekili, belediye başkanı olarak vatandaşın içindeyiz desek de asıl içlerinde olan, onlarla yaşayan ve onların sesini duyuran sizlersiniz. Aksaray’da ve yurt genelinde yüzde 90 oranında katılımla sandıklara sahip çıkıp, başta ‘Türkiye’de demokrasi yok’ diyen Avrupa’ya ve dünyaya katılım oranıyla ders verdiniz. Demokratik denen Avrupa’da sandıklara katılım yüzde 40’ları zorlarken, öncelikle sizlerin katkısıyla ülkemizde sandıklara katılım yüzde 90’ı buldu. 5 yıldır Cumhur İttifakı’na sahip çıktınız. Bugünde yüzde 72 oy oranı ile sahip çıkıyorsunuz. Muhtarlar derneği başkanlarımızın da bahsettiği gibi bu oy oranını inşallah 28 Mayıs’ta yüzde 80’lerin üzerine çıkaracağız. İstikrarı sizlerle devam ettireceğiz. Karşı ittifakın neler vaat ettiğini, koltuk kapma ittifakı olduğunu hepiniz görüyorsunuz, duyuyorsunuz. Biz liderimizin emrinde, biz devletimizin bekası, milletimizin birliği, bayrağımız ve ezanımız için AK Parti hükümetine sınırsız destek vereceğiz. Birlik ve beka için sizlerden de büyük desteklerin geleceğine inanıyoruz. Sizler sayesinde hem demokrasimize hem de istikrarımıza sahip çıkacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir kez daha seçilmesi için sizler nezdinde tüm vatandaşlarımızı sandığa davet ediyorum” dedi.

‘REHAVET YOK, SANDIĞA KATILIM ÇOK ÖNEMLİ’

Rehavete kapılmadan sandığa katılımın önemli olduğunu vurgulayan AK Parti Milletvekili Hüseyin Altınsoy, “Bu şehir, bu memleket bizim. Arı gibi çalışmaya devam edeceğiz. Gördüğünüz bu heyet Cumhur İttifakı olarak sizlerin emrinde olmaya devam edecek. Bunu açıkça ifade ediyoruz. Beraber çalışacağız, beraber koşacağız. İnşallah şehrimize hizmet etmenin yoluna bakacağız. 14 Mayıs’ta güzel bir seçim atlattık. Çokta güzel bir katılım oldu. Bu katılıma destek verdiğiniz için ben sizlere ayrı, ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah 28 Mayıs’ta tekrar bir seçim yapacağız. Aslında referandum yapıyoruz. Sıfırdan başlıyoruz. Sıfırdan başladığımız için sandıklara katılım çok önemli, sandığa gitmeyen, gidemeyen oy kullanamayan hemşerilerimiz varsa hem MHP İl Başkanlığımıza, hem de AK Parti İl Başkanlığımıza bildirebilir. Beraber demokrasimize sahip çıkalım. Rehavet yok, en büyük rakibimiz rehavet olsun. Onunla mücadele edelim, rehavete kapılmadan seçimimizi tamamlayalım. Büyük bir katılımla inşallah 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımızı tekrar seçeceğiz. Hep beraber, daha önce olduğu gibi yine başaracağız” diye konuştu.

Programa, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, MHP İl Başkanı Av.Mustafa Çölkesen, İGM Başkanı Mehmet Tüzün, muhtarlar ve ittifak temsilcileri katıldı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası