banner
Eğitim

Sertifikalı eğitimler dünya genelinde önemli

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ile Alltech Firması iş birliğinde “Üniversiteler Arası Bilim ve Sürdürülebilirlik Programı (ABS)” düzenlendi. Program iki gün sürdü. Açılış töreninde konuşan Rektör..

Sertifikalı eğitimler dünya  genelinde önemli
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ile Alltech Firması iş birliğinde “Üniversiteler Arası Bilim ve Sürdürülebilirlik Programı (ABS)” düzenlendi. Program iki gün sürdü. Açılış töreninde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi, kişisel ve mesleki gelişim açısından düzenlenen programın önemli olduğunu söyledi. Gerek Covıd salgını gerekse depremlerin eğitim sistemini etkilediğini kaydeden Özçifçi, “Eğitim sisteminde özellikle uygulama alanında bir takım eksikler meydana geldi. Bu gibi eğitim programları eksikleri tamamlama açısından çok değerli. Gençlerimize, mezun olduktan sonra da bu tür faaliyetleri takip etmelerini öneriyoruz” dedi.

Dünya genelinde ve Türkiye’de sertifikalı eğitimlerin önemsendiğine de vurgu yapan Rektör Yardımcısı, şöyle devam etti: “Bu tür faaliyetlere katıldığınıza ve takip ettiğinize dair belgeleriniz mutlaka elinizde olsun. Avrupa’ya doğru gidildiğinde bu belgelerin önemli olduğunu görüyoruz. Aynı eksende yabancı dil bilginiz de çok kıymetli. Meslek bir bileziktir, bu kurslarla kolunuzdaki bilezikleri çoğaltmaya bakın ve artılarınız olsun” dedi. ASÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mutlu Uygun ve Firma Genel Müdürü Dr. Bülent Haluk Gülmez de programda yaptıkları konuşmalarda iş birliği içinde çalışmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Bilim ve yenilikler kapsamında sürdürülebilir bir gelecekten ve tarım dünyasının kariyer ipuçlarından bahsedilen programın açılış töreni, ASÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi’nin katılımcılara belgelerini takdim etmesiyle son buldu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası