Özel

Telefona talep artıkça fiyatlarda artıyor

Aksaray’da son günlerde ikinci el telefon satışları arttı. Artan fiyatlar telefon değiştirme süresini de uzattı. Telefon satıcısı İsmail Erbay, “Sıfır cihazların yüzde 50 oranında artması ikinci eldeki talebi artırdı. Önceden..

Telefona talep artıkça fiyatlarda artıyor
banner

Aksaray’da son günlerde ikinci el telefon satışları arttı. Artan fiyatlar telefon değiştirme süresini de uzattı.

Telefon satıcısı İsmail Erbay, “Sıfır cihazların yüzde 50 oranında artması ikinci eldeki talebi artırdı. Önceden 2-3 cihaz satarken şimdi 5-6 cihaz satıyoruz. Telefona talep artıkça fiyatlarda artıyor. Biz de bu duruma şaşırıyoruz. Sıfır cihazlar son bir yılda iki kattan fazla arttı. İkinci el cihazlar yüzde 50 oranında daha avantajlı. Sıfır en son model cep telefonu fiyatı 42 bin 500 lira ve bu korkunç bir rakam. En uygun cihaz ise 5 bin liradan başlıyor. İkinci elde aynı cihaz ise 2 bin 500 liradan başlıyor. Sıfır cihazların fiyatının artması telefon değiştirme süresini de uzattı. Önceden 18 ayda bir telefon değiştiren vatandaş şimdi 30 ayda bir değiştiriyor. Birçoğu da elindeki telefonu yaptırıp kullanma yoluna gidiyor” dedi.

Erbay, “İkinci el cihaz alırken faturasını ve yanında kutusunu da almanız lazım. Bunun yanında aksesuarlarında tam olması lazım. IMEI kaydına bakmak ikinci el telefon alırken dikkat etmeniz gerekenler arasında önemli bir yer tutar. En önemlisi, güvenilir ve tanıdık esnaflardan ikinci el telefonlar almak” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL