Siyaset

Yaldır; ‘Herkes hayat pahalılığından şikayetçi’

Aksaray Milletvekili Turan Yaldır, Güzelyurt ilçesini ziyaret etti. Ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yaldır; “Güzelyurt’tayız, hemşehrilerimizle sohbet edip, dertlerini dinledik. Esnafımız işyerini siftahsız kapatıyor, sattığı malı yerine koyamıyor, gün geçtikçe sermayesi..

Yaldır; ‘Herkes hayat pahalılığından şikayetçi’
banner

Aksaray Milletvekili Turan Yaldır, Güzelyurt ilçesini ziyaret etti. Ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yaldır; “Güzelyurt’tayız, hemşehrilerimizle sohbet edip, dertlerini dinledik. Esnafımız işyerini siftahsız kapatıyor, sattığı malı yerine koyamıyor, gün geçtikçe sermayesi ve umudu tükeniyor. Emeklinin durumu ise söylemeye artık içimiz elvermiyor. Toplumun her kesimi ardı arkası kesilmeyen zamlardan ve her gün daha derinden hissedilen hayat pahalılığından yılmış ve hükümetten acil bir çözüm bekliyor” dedi.

Güzelyurt’un tarihi ve doğal güzellikleri ile Aksaray’ın ve Anadolu’nun saklı cenneti olduğunu ifade eden Yaldır; “Bu cennet keşfedilmeyi bekliyor, bu cennet kalkınmayı bekliyor, bu cennet yatırım bekliyor… Hastanesine doktor bekliyor, ilçenin tamamına doğalgaz bekliyor, küçük ölçekli bir organize sanayi bekliyor, turizm yatırımları bekliyor, Nargöl – Şahintepe arası ve Güzelyurt merkezden gölet arasına yol yapılmasını bekliyor, termal turizm yaptırımlarının önünün açılmasını bekliyor, 4 yıllık fakülte ve bölümlerinin Güzelyurt’ta da olmasını bekliyor. 28. Dönemde daha yaşanılabilir bir Gelveri için bu projelerin, eksiklerin ve taleplerin tamamlanması adına TBMM başta olmak üzere her platformda bu konuların takipçisi ve savunucusu olacağız, bunlarla ilgili gerekli kamuoyu oluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası