Gündem

Akıllı kavşaklara bir yenisi daha ekleniyor

BAŞKAN DİNÇER, TOPTANCILAR SİTESİ KAVŞAĞI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, son dönemde en yoğun trafik aksları arasında yer alan Toptancılar Sitesi Kavşağı’nda incelemelerde bulundu. Başkan Dinçer, akıllı kavşak..

Akıllı kavşaklara bir yenisi daha ekleniyor
banner

BAŞKAN DİNÇER, TOPTANCILAR SİTESİ KAVŞAĞI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, son dönemde en yoğun trafik aksları arasında yer alan Toptancılar Sitesi Kavşağı’nda incelemelerde bulundu. Başkan Dinçer, akıllı kavşak uygulaması ile bölgede oluşan trafik yoğunluğunun minimize edileceğini bildirdi.

Dinçer, şehir içi trafiğin düzenlemesi ve mevcut durumun iyileştirilmesi için yeni projeleri tek tek hayata geçirmeye başladı. Özellikle günün belirli saatlerinde trafik yoğunluğu yaşanan noktalarda kavşak düzenlemeleri, yol genişletme çalışmaları ve alternatif ulaşım modlarıyla trafik yoğunluğunun azaltılması ön görülüyor.

TOPTANCILAR SİTESİ KAVŞAĞI AKILLI KAVŞAĞA DÖNÜŞÜYOR

Toptancılar Sitesi Kavşağı’nın akıllı kavşağa dönüşeceğini belirten Belediye Başkanı Dinçer, Aksaray genelinde akıllı kavşakların yaygınlaşacağını aktardı. Aksaray Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Trafik Kontrol Merkezimiz ile şehir trafiği tek merkezden yönetilecek. Akıllı kavşak uygulamalarımızda bu çalışmaların altyapısı arasında bulunuyor” dedi.

‘TRAFİĞİ AKICI HALE GETİRECEK ÖNLEMLER ALIYORUZ’

Toptancılar kavşağında günün belirli saatlerinde aşırı yoğunluk yaşandığını aktaran Dinçer, “Bu kavşağımız çarşı merkeziyle bağlantılı olarak toptancılar sitesi, üniversite, galericiler sitesi ve 50 metrelik bulvar yolumuzun kesişme noktasında bulunuyor. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde bu bölgede yoğunluk yaşanıyor. Yeni Belediye binamızın taşınması ile bu kavşak önemli bir rol üstlenecek ve şehrin uzun vadeli sürdürülebilirlik ulaşım planına bu kavşağımızı da dahil ettik.Bu kavşak noktasında yapacağımız düzenlemelerle şehir içi trafiği rahatlatma ve trafik akışını iyileştirme gibi net hedefleri belirledik. İlk aşamada burada trafiğin daha akıcı hale getirmek ve ışıklarda bekleme sürelerini kısaltacak önlemleri alıyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Dinçer, Toptancılar Sitesi Kavşağı’nda yapılacak düzenlemelerin önümüzdeki günlerde başlayacağını bildirdi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası