Eğitim

Arıbaş, ASÜ Teknopark’ın kurulacağı bölgeyi gezdi

Aksaray Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin (ASÜ Teknopark) kurulacağı alanda incelemeler yapan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, çalışmaların tamamlanmasının ardından hem şehrin hem de üniversitenin üretim odaklı yeni..

Arıbaş, ASÜ Teknopark’ın kurulacağı bölgeyi gezdi
banner

Aksaray Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin (ASÜ Teknopark) kurulacağı alanda incelemeler yapan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, çalışmaların tamamlanmasının ardından hem şehrin hem de üniversitenin üretim odaklı yeni bir döneme gireceğini belirtti.

Rektör Arıbaş, Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü Mustafa Güray Değerli’nin de katılımıyla ASÜ Teknoparkın kurulacağı bölgeyi gezdi. Kampüs içinde, ASÜ Stadyumu ile Aksaray Sanayisinin arasında kalan 30 bin metrekarelik alanın ASÜ Teknopark için ayrıldığını, alan üzerine 5 bin metrekare büyüklüğünde kapalı bir idari birim inşa edileceğini söyleyen Rektör Arıbaş, her gelişmeyi büyük bir dikkat, samimiyet ve heyecan içinde takip ettiklerini belirtti. Alanın imar onayının hazır olduğunu ve kısa süre içinde mimari projenin hazırlanması aşamasına geçileceğini kaydeden Prof. Arıbaş, “İş başına geldiğimiz günden bu yana Ankara Teknokent Genel Müdürümüz, kıymetli hemşehrimiz Mustafa Güray Değerli ile istişare halindeyiz. Bugün de ASÜ Teknoparkın kurulacağı alanı yerinde görmek, mimari projeye dair yapılabilecekleri ve geleceğe dönük öngörüleri paylaşmak için bir aradayız. Kendilerine bir kere daha çok teşekkür ediyoruz” dedi.

‘ÜRETİM ODAKLI YENİ BİR DÖNEME GİRMİŞ OLACAK’

 

Aksaray’ın ve ASÜ’nün Türkiye’nin yerli ve milli üretim stratejileriyle denk bir potansiyele sahip olduğunu, ASÜ Teknoparkın bu potansiyelin itici gücü olabileceğini dile getiren Rektör Arıbaş, “Çalışmaların tamamlanmasının ardından şehrimiz ve üniversitemiz üretim odaklı yeni bir döneme girmiş olacak. Çok heyecanlıyız, çok kararlıyız, çok azimliyiz… Bu yolda üzerimize ne düşüyorsa hepsini yerine getirmeye hazırız” dedi.

Geziye Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ömer Köse ve Prof. Dr. Yavuz Selim Çakmak ile Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Serpil Doğuş Gümüşsoy, ASÜ Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. İsmail Bayraklı ve ASÜ Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Onur Can Türker de katıldı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası